18.08. kl 20.05 ETVs: Loonasari Hiina metsik loodus, 5/6: Suure müüri taga (Wild China, Inglise 10221 (2008)).
Hiina valitsejad ehitasid Suure müüri kaitseks põhjapoolsete rändrahvaste kallaletungide vastu. See on sõjakate hõimude, iseäralike loomade ja äärmuslike ilmastikuoludega maa, kus laiuvad igihaljad metsad ning rohulagendikud ja kaarjad liivaluited. Kuuulus Siiditee tõi siia läbi kõrbete kaupmehi, kes otsisid muinasjutulisi rikkusi, sõjakad mongoli ratsanikud aga vallutasid tuntud maailma. Tänapäeval, ajal kui Aasia viimased metsikud hobused võitlevad ellujäämise eest maailma kõige põhjapoolsemas kõrbes, korraldavad rändhõimud endiselt ratsavõistlusi ja peavad kaljukotkastele jahti.

21.08. kl 12.30 Kuku raadios: Loodusajakiri.

21.08. kl 12.30 Kadi raadios: Muhu uudised.
Kordus kl 20.30.

22.08. kl 17.05 Vikerraadios: Kihnukeelsed uudised.
Kordus kl 00.05.

23.08. kl 09.25 ETVs: Osoon: Hanikatsi. Tõnu Kõrvits (ETV 10220 (2007)).
Hanikatsi on tibatilluke laid Hiiumaa külje all. Lausa uskumatu, et sellele vähem kui ruutkilomeetri suurusele maalapile mahub üle kolmandiku Eestis kasvavatest taimeliikidest ja võimas laialehine mets, kus võib kohata kuni 30 erinevat linnuliiki. Hanikatsil on varuks muidki üllatusi - seal pidavat ringi liikuma kummitus, kes aeg-ajalt ilmutab end naisena.
Helilooja Tõnu Kõrvitsa kohta kirjutavad muusikaarvustajad, et ta on oma muusikas ideaalmaailmade looja. Ta sobib suurepäraselt ettekujutusega romantilisest heliloojast, kes jalutab looduses ja siis kannab oma sisemaailma noodipaberile. Tõnu Kõrvitsa väikses armsas maakodus Koseselja-Hansul saavad tõepoolest tekkida ainult ilusad mõtted.
Autorid Vladislav Koržets, Sven Paulus ja Kadri Hinrikus.

23.08. kl 13.05 Klassikaraadios: Folgialbum. Mu "Mudancas".
Portugali balkani-slaavihuvilise maailmamuusikaansambli Mu plaati "Mudancas" aastast 2005 tutvustab Leanne Barbo.

24.08. kl 10.00 Kuku raadios: Keskkonnatelk.

24.08. kl 18.15 ETVs: Võru XIV Folkloorifestival
"Leeväst saa väke" oli 14. Võru Folkloorifestivali teema. Kultuur kätkeb eneses märke, mis inimesi seovad ja neid ühiselt iseloomustavad. Eestlastele on säärastest sümbolitest üks olulisemaid must rukkileib. Tänavuse festivali kaugemad ja eksootilisemad külalised tulid Mehhikost ja Belgiast. Sama oluline, kui eksootilised tantsud ja muusika, on Võru folkloorifestivalil alati olnud ka kaasalöömise ning isetegemise võimalus, kasvõi üheskoos tänavatantsu tantsides. Traditsiooniliselt toimub festivalil ka August Teppole pühendatud lõõtspillide võistumängimine.

24.08. kl 20.00 Klassikaraadios: Folgialbum.
Uue hooaja esimene saade Leanne Barbolt.

24.08. kl 23.05 Vikeraadios: Kuula rändajat.