t_RoosaMagi.gifEile õhtul tähistati Pärnus Jyriöö ylestõusu 670. aastapäeva 1343 meetri pikkuse jyriöö jooksu, Soontagana linnamäel märgutule syytamise ja muu huvitavaga, kirjutas ERR.

Pärnu muuseumi direktor Aldur Vunk ytles, et aeg on hakata jyrituld syytama ja ka jyriöö jooksu korraldama õigel ajal ehk jyriööl, vahendasid ERR-i teleuudised.

Loe edasi

Ylestõusu 670. aastapäeva tähistatakse täna ka Tallinnas Jyriöö pargis. Tähistamine saab alguse kell 19 Tallinnas Raekoja platsilt, kust ratsanikud viivad tule Jyriöö parki. Kella kaheksa paiku saabuvad ratsanikud koos tulega Jyriöö parki, kus on yles rivistatud Vahipataljoni auvahtkond ja syydatakse vabaduslõke.

Esinevad Eesti kaitseväe orkester ja meeskoorid. Sõnavõttudega esinevad president Arnold Ryytel, riigikogu aseesimees Jyri Ratas ja Kaitseliidu esindaja.

ERR