05.06. kl 18:15 ETVs: Tsirk, tsirk, tsirgukene, 6/6 (ETV 2006)
Latseke, kõnele mulgi keelt, öeldakse Penuja mulkide suvepäeval. Ka sarja autor proovib ja saab hakkama. Kõik Lõuna-Eesti rahvad on läbi aegade omavahel suhelnud, kinnitab Tartu Ülikooli professor Karl Pajusalu. Inimene on oma loomult juba mitmekeelne, kodumurre ei sega lastel eesti keelt ega muid keeli õppimast. Lilli Algkoolis õpetab Alli Laande koolilapsi, aga ta on ka mulgi keele ja kultuuri edendaja kogu Viljandimaal. Oma synnikoju kylla tulnud Asta Jaaksoo jutukera muudkui veereb ja head mulgi söögid kaovad laste suhu. Vanu muistendeid ja laule mulgi keeles kuuleme ka noortelt mulkidelt. Oma viimases saates võime tõdeda, et ei kao need meie esivanemate keeled kuhugi: noored teevad oma tiirud kaugemale ära ja lõpuks jõuavad koju tagasi, tulevad tagasi oma keele ja oma meelega. Autor Silvia Karro, režissöör Karin Nurm.

05.06. kl. 20:05 ETVs: Teateid tegelikkusest: Võrumaa taluturg
Lugu yhe väikelinna elanikest, kelle jaoks igalaupäevane turulkäik on kujunenud elustiiliks: kohtutakse tuttavatega ja arutatakse maailmaasju, nauditakse lõõtsahelisid ning koju viiakse yhe krooni eest ostetud kassipoeg. Kauplejad ja ostjad on truult platsis, sõltumata ilmast või aastaajast. Mis on tekitanud nõnda tugeva traditsiooni? Me ei pyydnud sellele kysimusele vastata, kuid ehk leiab igayks selle vastuse ise. Niisiis – kylastagem koos Võrumaa taluturgu. Idee autor ja režissöör Ruti Murusalu, operaator Guido Agar. Kordus 07.06. kl 14.45.

05.06/06.06. kl 01.00 Vikerraadios: Pärimuster (kordus)

06.06. kl 10.55 ETVs: Tasakaal (kordus)
Inimesega on tihti nii- kui kaev on triiki vett täis, siis anna talle kasvõi ämbritäis kätte, ta tahab ikka rohkem või nõuab vee asemel hoopis veini. Kui yhel päeval kaev aga kuiv on, kurvastab inimene ja hakkab syydlast otsima, vahendab Roheline Värav.
Jaan Tätte oma uues näidendis kirjutab ka veest ja kaevust, ja kahest mehest, kes istuvad kaevu kõrval ja ootavad päevast-päeva vett. Mõnikord õnnestubki neil saada klaasitäis mudasegust vedelikku, millega huuli kasta.
See kaev, mille kõrval me istume ja vett ootame võib olla hoopis meis endas. Selleks, et meie allikad ei kuivaks, tuleb nad puhtana hoida. Selleks, et mõista, mis on elus tõeliselt tähtis, ei pea janusse surema.
Täna õhtul esietendub "Kaev" Linnateatri Lavaaugus. Meie tegime juttu lavastaja Indrek Sammuliga.
Teine lugu tuleb Soomaalt.
Haavast või pärnast valmistatud yhepuupaadi- haabjaga- sõideti mööda vett muinasajal ja sõidetakse ka tänapäeval. Olgugi, et insenerid on välja mõelnud kiirpaadid ja terve linnatäie autosid mahutavad praamid, võib haabjaga sõites ajalugu tunnetada. Haabja võib ka oma kätega valmistada. Aivar Ruukeliga tegi juttu Riho Västrik.
Eesti Maaülikooli teadlased otsivad uusi, loodussõbralikemaid viise kahjuritega võitlemiseks. Männikärsakas armastab maiustada raielankidele istutatud noorte puude kallal. Tema tõrjumiseks katsetatakse looduslikke puiduõlisid- keemiast loobumine on ohutum nii metsale kui ka inimesele.
Kärsakate eluga käis  tutvust tegemas Mirjam Matiisen. Kordus 07.06. kl 00.30.

06.06. kl 17.05 Vikerraadios: Mulgikeelsed uudised

06.06. kl. 21:35 ETVs: Igal puul oma juur
“Igal puul oma juur” on Võru XII folkloorifestivali teema. Võrumaa mure on noorte lahkumine parema teenistuse otsinguil. Räägime sellest, kuidas esivanemate pärandus, laul, tants aitab leida teed oma juurte juurde ja kuidas oma juure tundmine annab inimesele jõudu elada. Toimetaja Ruth Alaküla, režissöör Ruti Murusalu. Kordus 07.06. kl 11.00.

07.06. kl. 21.00 Klassikaraadios: Mälestusi. Jaan Kaplinski
Kirjanik Jaan Kaplinski mälestused on jätkuks sarjale "Lõuna-Eesti keel ja meel".

08.06. kl. 14:40 ETVs: Mytoklipp: Armukakku-hirmukakku (ETV 1998)
Režissöör Aile Ellmann, toimetaja Piret Suurväli.

08.06. kl. 14:50 ETVs: Tsirk, tsirk, tsirgukene, 6/6 (ETV 2006)*

08.06. kl. 18.15 ETVs: Tasakaal
Arni Alandi uurib, kuidas edeneb meie pyhapaikade kaitse alla võtmine. Selgitusi jagavad Ahto Kaasik Maavalla Kojast ja Ants Kraut Muinsuskaitseametist.
Saame tuttavaks fotograaf Ingmar Muusikusega ja uurime, kuidas äsjalõppenud sõjaline suurõppus "Kevadtorm" Jõgevamaa loodusele mõjus.

09.06. kl. 17.05 Vikerraadios: Kihnu uudised

09.06. kl. 17.05 Vikerraadios: Pärimuster. Kordus klassikaraadios 10.06. kl. 19.05.

11.06. kl. 14.05 Vikerraadios: Kuula rändajat
Madagaskari põlisrahvad. Hendrik Relve ja Haldi Normet- Saarna. Kordus kl 23.05.

Maavalla Koda