Laupäeval, 7. pärnakuud algusega kell 13.00 tutvustakse Tallinnas, Raekoja platsil, tänavuse Võru folkloorifestivali esinejaid ja kava.

Võru pärimuspidu toimub 10.-13. heinakuud ja selle tänavune juhtmõte on - Leevast saa väke.

„Võru folkloorifestival on suvise Võrumaa yks tähtsyndmusi, mis täidab linna ja maakonna muusika, tantsu ja pillimänguga. Oleme ka tänavu, sarnaselt möödunud aastale Tallinnas, et kutsuda pealinlasi juulikuus toimuvale festivalile. Tänavatants, lõõtsameeste võistumängimine
August Teppo auks ning käsitöö- ja kunstilaat ootavad,” sõnas Võru maavanem Ülo Tulik.

Tallinlastele kõnelevad XIV Võru folkloorifestivalist lähemalt peo peremees, Riigikogu liige Kalvi Kõva ja Võru maavanem Ülo Tulik.

Yles astuvad Celia Roose torupillil, kultuurimaja Kannel tantsijad Tea Kõrs’i juhendamisel ning perekond Mäesalu kolm põlvkonda lõõtsadel.