[text]
Täna on

Mari Eli Vabariigi võimud pyyavad hävitada maride sõltumatuid yhendusi Mari Ušemi ja Mer Kangašši, teatab MariUver.

 

Juba viis aastat on Marimaal avaldatud enneolematut survet neile sõltumatutele liikumistele, mis arvustavad president Markelovi rahvuspoliitikat. Olukord teravnes hiljuti, kui ilmus Rahvusvahelise Helsingi Grupi raport olukorrast Marimaal. Eriti tige on haridusminister Galina Švetsova, kes nõuab Joškar-Ola haridusosakonna juhatajalt Mihhail Nikitenkolt, et ykskõik mis vahendeid kasutades tuleb vallandada “Mari Ušemi” esinaine Nina Maksimova, kes töötab pedagoogina lasteklubis “Raduga”. 

 

13. radokuud arutati Joškar-Ola linnakohtus N. Maksimova esitatud kaebust Siseministeeriumi vastu. Istungile ei lubatud mitte yhtegi Maksimova poolt viidatud tunnistajat ja asi lykati edasi 16. radokuule.

 

Marimaa kultuuriministrist Mihhail Vasjutinist on saanud presidendi tööriist surve avaldamiseks Mari Ušemi esinduste vastu maapiirkondades. Eesmärgiks on saavutada yhenduse juhi ymbervalimine. Samuti on surve all “Mari Ušemi” esinaise abikaasa. “Mul on hirm oma laste ja perekonna pärast. Me võime varsti jääda yldse ilma elatiseta”, ytles Nina Maksimova äsjases telefonikõnes

 

Vaata lisaks:

 

Rahvusvahelise Helsingi Grupi raport olukorrast Marimaal (inglise keeles)

 

Kaebus Mari Eli vabariigi Siseministeeriumi tegevuse peale

 

 

MariUver