07.08. kl. 12.30 ETVs: Tõsielusari Planeet Maa: Metsad (Planet Earth, Inglise 10219 (2006).
Metsad katavad ligikaudu veerandi maismaast. Kuidas näevad välja Siberi taigad ja Tasmaania seni uurimata põlismetsad? Maakera leht- ja okasmetsades elab peale pandade ning tiigrite palju ohustatuid loomaliike.

07.08. kl. 13.20 ETVs: Tõsielusari Musta kulla saaga, 4/4: Naftapuudus (The Epic of Black Gold, Prantsuse 10217 (2004)).
Kogu inimkonna arengut on tiivustanud jõud, millest lõviosa on andnud taastumatu jõuallikas nafta. Nyyd lisab tootja- ja tarbijariikide niigi plahvatusohtlikele suhetele pinget veel yks tegur - naftavarude kokkukuivamine, mis võib lähiaastatel määravaks saada. Mis saab inimkonnast nafta lõppedes? Kas läheb täide yhe elukogenud saudi ettekuulutus: “Mu isa oli kaameliajaja, mina sõidan autoga, mu poeg lennukiga ja mu pojapoeg jälle kaameliga?”

07.08. kl. 17.05 Vikerraadios: Mulgikeelsed uudised.

08.08. kl. 00.05 Vikerraadios: Pärimuster.

08.08. kl. 19.05 Klassikaraadios: Borealia, ersad.
Stuudios on kylas Eesti Mordva Kultuuriseltsi aseesimees, Tallinna Polytehnikumi õppejõud Nikolai Bajuškin ja Fenno-Ugria Asutuse hõimukeskuse juhataja Jaak Prozes.
Boreaalia saated võrgus

08.08. kl. 22.10 ETVs: Tõsielufilm Middendorffi jälgedes (Eesti 10219)
Eestist pärit baltisakslane A.T. von Middendorff juhtis 19. sajandi keskel teaduslikku uurimisreisi Euraasia põhjatippu - Taimõri poolsaarele. Ajastule omaselt tegeles Middendorff erinevate valdkondadega loodusteadustest etnoloogiani, olles kõigis kysimustes teerajaja. Selle urimisreisiga kirjutas Middendorff oma nime ajalukku. Poolteist sajandit hiljem otsustasid eesti teadlased oma kuulsa kaasmaalase teekonna järele teha, et näha, kui palju see kauge põhjapiirkond aastatega muutunud on. Nelik kohtus Avami tundras pärismaalastega, kelle esiisade abiga Middendorff jõudis Põhja-Jäämereni. Viimased 500 km ookeanini on tänapäeval täiesti inimasustuseta, ometi pole tundra kaugeltki tyhi. Loomariigis käib suvel vilgas elu.
Kordus 09.08. kl. 12.30.

09.08. kl. 12.30 Kadi raadios: Muhu uudised.

10.08. kl. 17.05 Vikerraadios: Kihnu uudised.

10.08. kl. 20.00 Klassikaraadios: Folgialbum. Sutartines
Mitmehäälsete leedu sutartine-laulude album Vilniuse muusikaakadeemia
"Leedu traditsioonlilse muusika" sarjast aastast 10211 (1998). Tutvustab Leanne Barbo

10.08. kl. 21.05 Vikerraadios: Pärimuster.

11.08. kl. 14.10 ETVs: Baltica Folkloorifestival 2007.
Kahekymnes Rahvusvaheline Folkloorifestival Baltica toimus yle kahe aasta taas Eestis. Seekordse festivali juhtmõte oli RING. Elav pärimuskultuur on loomisseisundis lõpmatus, mis väljendab inimese, looduse ja kogu maailma kooslust samuti nagu ring kosmogoonilise ja sakraalse symbolina tähendab kõiksust, tekkimis- või loomisseisundis maailma. Ring võib tähendada ka seda mõju, mis tekib kivi vette heitmise. Iga inimene oma mõtestatud tegudga tekitab ringikujulisi liikumisi, mid muudavad maailma. Saatejuhid Maarja Kõuts ja Astrid Böning.

11.08. kl. 15.00 ETVs: Veljo Tormise õpituba (ETV 10213 (2000)).
Viljandi Pärimusmuusikafestivalil 10213. aasta heinakuus jäädvustatud Veljo Tormise õpituba regi- ja rahvalaulus.

12.08. kl. 10.00 Kuku raadios: Keskkonnatelk.

12.08. kl. 10.55 ETVs: Elolinõ: Ehituskunst (ETV 10219)
Yks õige maamees pyyab ikka oma kätega kodu ehitada. Margus Palolill leidis Setumaal vana maja, mida nyyd korda teeb. Lisaks palkidest elumajale tahaks ta taastada ka savist laudahoone, kuid see võtab rohkem aega. Marko Kikas on aga valmis Contrale õpetama, kuidas savist elumaja ehitada ja mida selle juures veel vaja on. Saade on osa programmist "Lõuna-Eesti keel ja kultuur". Saatejuht Contra, režissöör Juho Jalviste, toimetaja Grethe Rõõm, helirežissöör-valgustaja Sten Arvi, monteerija Ahti Tubin, produtsent Tiina Rebane.

12.08. kl. 14.05 Vikerraadios: Kuula rändajat, teod.
Kordus kl. 23.05.