t_tuomioja.gifSoome endine välisminister ja praegune eduskunta saadik Erkki Tuomioja nõudis, et riiklike ylikoolide usuteaduskonnad suletaks, kuna ylikoolid on haridus- ja teadusasutused. Samuti tuleks jõulisemalt nõuda Soome riigi ja kiriku lahutamist yksteisest, kirjutas ajaleht Ilta Sanomat.

Tuomioja tahab ka lapsi kaitsta usulise pööramise eest ja ytleb, et laste meeli ei tohi myrgitada.

Tuomioja nentis, et poliitikud pelgavad oma ateistlikke vaateid tunnistada ja Ameerika Yhendriikides ei julge selles kysimuses ykski poliitik aus olla. Samuti on kurvastav, et maailmas arvestatakse kõige vähem just nimelt uskmatute inimeste veendumustega.

Tuomioja sõnas, et tundis end halvasti, kui pidi välisministrina seisukoha võtma Muhamedi pilapiltide kysimuses.

"Miks me peaksime heaks kiitma mistahes sõnavabaduse piiramise seepärast, kui see riivab kellegi usulisi tundeid", kysis Tuomioja.

Tuomioja tunnistas end avalikult ateistiks peale seda, kui oli lugenud Richard Dawkinsi, Daniel C. Dennetti ja Christopher Hitchensi raamatuid.

Allikas: Ilta-Sanomat