07.03. kl 20.05 ETVs: Osoon.
Päikeseplekkide arvu kasv ja päikeseplahvatused näitavad, et viimasel ajal on päike elavamaks muutunud. Radokuu keskpaigast on päikesel toimunud kolm kuumagaasi purset, mille tagajärjel on näha virmalisi ka tavapärasemalt lõunapoolsemates piirkondades. Teadlaste arvates võib lähiaastatel oodata päikese elavnemise kõrghetke.
2011. aastal kehtestati Euroopa Liidus angerja välja- ja sisseveokeeld. Angerjas on kantud Punasesse Raamatusse kui ohustatud seisus olev kalaliik. Järgmine aste on juba väljasuremine. Mida antud olukorras ette võtta?
Tegijad Kristjan Kaljund ja Randel Kreitsberg, saatejuht Vladislav Korþets.

07.03. kl 23.10 ETV2: Siiditeel 1/ 16.
Ryhm eestlasi, kulgedes radadel, mida mööda on kunagi astunud säärased kuulsad valitsejad ja maailmarändurid nagu Aleksander Suur, Tðingis-khaan, Hubilai-khaan, Marco Polo, Nikolai Przhevalsky ja Nikolai Roerich, püüab taasavastada Siiditeed ning sellega piirnevaid iidseidelmasid, võõraid rahvaid ja ohtlikke paiku. Koos kõrvalepõigetega läbiti ligi 25 000 kilomeetrit. Teejuhiks sellel retkel olid Peeter Vähi ja Tiina Jokinen.

07.03. kl  23.35 ETV2: Võimsad loodusnähtused: Suur üleujutus.
Igal sügisel täidavad Angola mägismaal maha sadanud vihmad Okavango jõe veega. Kulub mitu kuud, enne kui vesi jõuab deltasse ja ujutab üle kuivad Kalahari tasandikud, muutes need lopsaka taimestikuga märgalaks. Kohe täitub Okavango delta loomadega. Siin on elevandid, kahvripühvlid, jõehobud, sebrad, kaelkirjakud, pikksaba-vohlud, krokodillid, lugematu hulk kalu ja tuhandeid linde. Ka lõvide näguripäevad saavad otsa.

08.03. kl 08.30 ETV2: Siiditeel 1/ 16.

08.03. kl 12.30 Kadi raadios: Muhu uudised.

08.03. kl 13.35 ETVs: Osoon, kordus.

08.03. kl 17.05 Vikerraadios: Võrukeelsed uudised.

08.03. kl 19.55 ETV2: Hoia, mida armastad!: Eesti kõige-kõige - Suur Munamägi ja Rõuge suurjärv.

08.03. kl 21.55 ETV2: AegRuum Päikesesüsteemi seitse imet, 1/ 5: Päikese impeerium.
Inimesed on aastatuhandeid tähistaevast vaimustust tundnud, kuid nüüd on võimalik reisida sügavale avakosmosesse ja näha oma silmaga meie Päikesesüsteemi paljusid imesid, avastada kosmiliste jõudude silmipimestav ilu ning hirmuäratav vägi. Esimese osa teemaks on Päike, meie Päikesesüsteemi jõujaam, mille võimsasse jõuvälja kuulume ka meie, olles selle kirka tähe armu ja veidruste igapäevased tunnistajad. Filmi juhatab sisse Tartu Observatooriumi vanemteaduri Laurits Leedjärve kommentaar. Teda küsitleb Aivi Parijõgi.

09.03. kl 19.55 ETV2: Hoia, mida armastad!: Põhja-Kõrvemaa looduskaitseala.

10.03. kl 10.00 Kuku raadios: Loodusajakiri.
Kordus kl 21.30.

11.03. kl 17.05 Vikerraadios: Kihnukeelsed uudised.
Kordus kl 00.00.

11.03. kl 19.55 ETV2: Hoia, mida armastad!: Pangametsad.

12.03. kl 09.05 ETV2: Osoon.
Yks kahest varblase liigist - põldvarblane - on ilmselt vanemaid linnuliike, kes meiega koos Aafrikast siia külmale Põhjamaale tuli. Linnu tunneb ära tema musta põse järgi, mis valgel taustal kenasti silma paistab. Sven Paulus käis Hiiumaal uurimas ainulaadse lahendusega loonasõbralikku maja. Räägime yleilmse ilmastikusoojenemise mõjust.
Kordus kl 16.35.

12.03. kl 12.50 ETVs: Asja mõte, 9/ 9: Vaimukultuuri vägi.
Sarja viimases saates arutletakse kõige kaduvama - vaimukultuuri - säilitamise üle. Regilaulu uurimise juurest jõutakse tänapäevase pärandi kogumiseni ja küsimusteni: mis jääb loomingust pärast muuseumisse jõudmist alles? Kuidas seda välja panna? Miks on meil nii palju just kirjanike muuseume? Oma käekirjade kogu tutvustab Jaak Urmet. Saatejuht Ivar Leimus, autor Mariann Raisma.

12.03. kl 13.05 Klassikaraadios: Folgialbum.

12.03. kl 15.00 Kuku raadios: Ilmaparandaja.
Kordus kl 20.00.

12.03. kl 17.30 Kuku raadios: Loodusajakiri, kordus.

13.03. kl 08.35 ETV2: Osoon.
Seekord jäi Remek Meele kaamera ette väike hirvlane - metskits, kelle suuremad suguvennad meie metsades on põder ja hirv.
Urbepäeva (juudiainelises kirikukalendris palmipuudepyha) Palmipuudepühade aegu kohtus Kadri Hinrikus Nõmme Rahu koguduse õpetaja Ove Sanderiga, et rääkida loodusest ja looduse kaitsest.
Põlvamaal Zerna talus kasvatatakse maheteravilja, mis oma veskis jahvatatakse jahuks ja helvesteks ning lõpptulemusena valmivad maheteraviljatooted.
Kordus kl 16.15.

13.03. kl 09.55 ETV2: AegRuum Päikesesüsteemi seitse imet, 2/ 5.
Teises osas saame teada, kuidas kogu ilu ja kord, mida me kosmoses näeme, sai alguse kaootilisest gaasipilvest. Uurides Saturni rõngaid ja ta veidraid kuusid, näeme, kuidas füüsikaseadused, millest need imed on välja kasvanud, on ajendanud meie Päikesesüsteemis ka suurima kosmilise kaose, meteoriitide ja asteroidide tõelise raju. Filmi juhatab sisse Tartu Observatooriumi vanemteaduri Laurits Leedjärve kommentaar. Teda küsitleb Aivi Parijõgi.

13.03. kl 14.05 Vikerraadios: Kuula rändajat. Rännak Suulumaal. Hendrik Relve.
Kordus kl 23.05.