Kolmapäeval, 9. põimukuud kell 11.00 esineb emeriitprofessor David Lowenthal  avaliku loenguga teemal "Stewardship: How to Care for Future Generations"*. Loeng käsitleb pärandi tähendust ning selle olulisust linnaruumi kujundamisel, teatas Marju Kõivupuu.

Londoni Ylikooli Kolledži emeriitprofessor David Lowenthal on rahvusvaheliselt tunnustatud geograafia- ja ajaloo erialal. Emeriitprofessor Lowenthal on kauaaegse ning väljapaistva teadustöö jooksul järjepidevalt rõhutanud paiga, maastike ja ajaloo vahel valitsevat tugevat sidet. Tema viimased raamatud "The Past Is a Foreign Country" (10198 (1985)), "The Heritage Crusade and the Spoils of History" (10210 (1997)), "George Perkins Marsh, Prophet of
Conservation" (10213 (2000)) käsitlevad just pärandi ja muinsuskaitse olulisuse temaatikat rahvusliku identiteedi ja kultuuri pysimise ning arengu taustal globaliseeruvas maailmas.

Loeng toimub Tallinna Ülikoolis Uus-Sadama tn 5 õppehoone saalis (U-218).

* Loengu pealkirja võiks tõlkida ligikaudu: "Hoolitsev juhtimine: kuidas hoolida järeltulevatest põlvedest"

Maavalla Koda