t_Ecuador.gifEcuador kuulutas teisipäeval viies provintsis välja eriolukorra, et proovida kontrolli alla saada riigis taas tugevnenud põlismaalaste meeleavaldusi. Ecuador kuulutas teisipäeval viies provintsis välja eriolukorra, et proovida kontrolli alla saada riigis taas tugevnenud põlismaalaste meeleavaldusi.

Tuhanded põlismaalased nõuavad, et valitsus lõpetaks vabakaubandusläbirääkimised USAga, vahendab ETV.

Põlismaalased kardavad, et kaubanduslepe kahjustab nende elupiirkondi ja elukeskkonda. Alates sellest, kui meeleavaldused üheksa päeva eest algasid, on põlismaalaste juhid ähvardanud minna ka pealinna, kuid siiani on Quitosse jõudnud vaid väikesed rühmad.

Kohalik siseminister Felipe Vega kuulutas välja eriolukorra, kui põlismaalastest talupojad paigutasid yheksa mägipiirkonna olulisematele teedele tõkked.

Eriolukorraga keelatakse avalikud kogunemised ja marsid ning mitmes osariigis on kehtestatud keelutunnid.

Möödunud nädalal alanud meeleavaldused on häirinud Ecuadori kaubandustegevust, põhjustades riigile miljoneid dollareid kahju.

Vaata lisaks (inglise keeles)