► 4. mahlakuud kl 11-16
SETU TIKAND
Tutvustatakse Setumaa kudumite kaunistusviise ning õpetatakse kasttikandit, mis on yks vanimatest setu linikute kaunistusviisidest. Lähemalt kirjutavad SIIN.

► 4. mahlakuud kl 11-17
Tudengikonverents VANA KYLA UUS ELU III
Paari aasta jooksul on Eesti Vabaõhumuuseumi korraldatavast tudengikonverentsist kujunenud omamoodi mõttekoda, pakkudes seitsme Eesti kõrgkooli yliõpilastele võimalust tutvustada oma maa-arhitektuuri ja -maastike teemaga seonduvaid tegemisi ja uurimistöid nii laiemale huviliste ringile kui tulevastele töökaaslastele.
Seekord saame kokku Tallinnas, Eesti Vabaõhumuuseumi Kolu kõrtsis.
Osavõtusoovist teatada aadressil: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. hiljemalt 02.04.
Konverentsi KAVA

► 12. mahlakuud kl 10-17
LIHAVÕTTED JA KÄSITÖÖLAAT
Eesti Vabaõhumuuseum tervitab kevadet värviliste munade, lõbusate pillilugude ja tavapärase käsitöölaadaga. kavas on:
* Munade värvimine Sassi-Jaani talu suveköögis
* Kauneima pyhademuna valimine
* Munamängud ja lõbusad pillilood
* Roopillide ja pesakastide valmistamine
* Munanäitus „Siit ja sealtpoolt piiri“ koostöös Tallinna Loomaaiaga
* Tölpla talu kodulinnud: tibud ja kanad, kalkuni- ja pardipojad
* Maastikumäng Rocca al Mare uhiuuel looduse õpperajal
* Munapyhatoidud Kolu kõrtsis ja Härjapea talus
* Käsitöölaat muuseumi peatänaval kl 10-17

► 18. mahlakuud
BUSSIREIS "PEATEELT ÄRA!"
20. sajandi muutuv maa-arhitektuur: kihelkonna- ja kolhoosikeskused.
Teejuht Heiki Pärdi.

► 18-19. mahlakuud kl 11-16
► 25-26. mahlakuud kl 11-16
Meistrikool PUITAEDADE EHITAMINE
Antakse ylevaate Eestis kasutuses olnud erinevatest puit- või kiviaedadest. Aiaehituse tööjärgud aine valikust ja ettevalmistusest kuni aia valmistamise, viimistluse ja hooldamiseni.
Lähemalt kirjutavad SIIN

► Lehekuu - sygiskuu. Iga päev avatud Nuki käsitöötalu kus tutvustatakse erinevaid rahvuslikke käsitöid.

► 1. lehekuud kl 10-15
TEEME ÄRA 2009: Minu Eesti mõttetalgud
Kontaktisik: Katri Ristal See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

► 16. lehekuud kl 10-24
TALGUPÄEV JA MUUSEUMIÖÖ
Eestvedaja: Katri Ristal See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

► 30-31. lehekuud kl 11-17
PUITMAJAKOOLITUS I: PALKEHITUS
Kavas on tutvustada palkmaja valmistamist tavapäraste vahenditega: kirve, käsisae ja peitliga. Õpitakse palkehituse põhitõdesid, kuusepalgi koorimist, puhasnurga valmistamist ja varamist.

► 01.-06. pärnakuud
TALUEHITISED: SEPIKOJA EHITAMINE
Paudi talu sepikoja ehitamine, kasutades tPÕLISEID töövõtteid ja –vahendeid.  Koolitus toimub Viljandi maakonnas.