27.07. kl 19.00 ETVs: Loonasari Alusmetsa varjus, 3/5: Siidiketrajad (Life in the Undergrowth, Inglise 2005).
Siid on selgrootute imepärane leiutis, mida loomariigis kasutatakse väga mitmel moel. Kõige osavamad siidiketrajad on teadagi ämblikud. Huntämblik ei koo kyll võrku, kuid hoolitsev ämblikuemand mähib oma munad õrnalt siidi sisse ja kannab kallist kompsu igal pool kaasas. Bola-ämblikud peavad jahti kleepuvast võrguniidist pallikesega, peibutades isaseid ööliblikaid emaste feromoonidele sarnase lõhnaga. Miljonid yhiselulised ämblikud elavad ja toituvad yhes tohutu suures võrgus - araknofoobi õudusunenägu, seda kyll, aga kui põnev käitumine!

28.07. kl 11.50 ETVs: Loonasari Alusmetsa varjus, 3/5: Siidiketrajad (Life in the Undergrowth, Inglise 2005).

28.07. kl 12.30 Kadi raadios: Muhu uudised.

30.07. kl 12.30 Kuku raadios: Loodusajakiri.

30.07. kl 21.30 ETV2: Ehh, uhhuduur: Viimane osa (Eesti 2003).
Reis jalgratastel läbi Aasia, Lhasast jätkatakse teekonda Kathmandu poole.

31.07. kl 13.50 ETVs: Kas on elu pärast kapitalismi? (Eesti 2008).
Kas on võimalik ette kujutada "ökoloogilist" rahandust? Von Krahli Akadeemia kylalisena otsib vastuseid Ameerika majandusteadlane Catherine Austin Fitts. Lõpliku pildi paneb kokku Von Krahli rahvusvaheline ryhm.

31.07. kl 17.05 Vikerraadios: Kihnukeelsed uudised.
Kordus kl 00.00.

01.08. kl 08.30 ETVs: Eesti rahvakalender: Paadiehitus (ETV 1989).
Kiikerpaadi syndimist näeme vana paadimeister Leopold Vakreemi käe all, juhtnööre jagab Hermann Sepp. Kaadri taga laulab paadimeistrite ja meremeeste laule Julius Saar.

01.08. kl 13.05 Klassikaraadios: Folgialbum. Mopskassi maja.
Ansambel Kago album "Mopskassi maja". Plaati tutvustavad Lauri Sommer ja Liis Keerberg. Saate tegi Leanne Barbo.

01.08. kl 17.55 ETVs: Loonasari Emake Maa, 2/4: Piiratud loodusvarad (The Planet, Rootsi 2006).
Loonafilmides näeb harva inimesi, otsekui oleks yles võetud puutumata loonda. See mulje on ekslik. Ykski liik ei ole avaldanud maakerale nii suurt mõju ega seda nii palju muutnud kui inimene praegu. Jääliustikud sulavad, miljard inimest kannatab veepuuduse all ja loodusõnnetused on mitu korda sagenenud. Sarjas "Emake Maa" räägitakse maakerast kui yhtselt toimivast tervikust, kus yksikud syndmused on omavahel seotud. Maa loodusvarad on piiratud ja saavad otsa, kui me jätkame elu lääneriikide tarbimismudeli järgi. Peame leidma uue majandusviisi ja kasutama Maa loodusvarasid säästvalt. Tuleb õppida hindama loonda, mille väärtus on palju suurem siis, kui ta säilib tervikliku ja mitmekesisena.

02.08. kl 09.00 ETVs: Osoon: Roherähn. Tuhala maastikukaitseala. Ilmastiku soojenemine (ETV 2008).
Eestimaal elavast yheksast rähniliigist elab roherähn ainult Saaremaal, mujal Eestis pole teda nähtud. Roherähni elupaigaks on vanad pehkinud puutyved puiskarjamaadel ja metsatukkades. Talle ei meeldi suur-kirjurähni kombel inimestele end näidata. Kristo Kiikeril õnnestus siiski roherähni viivuks tabada.
Juba aastaid on olnud vett yle ajav Tuhala nõiakaev inimestele suurepärane ja pisut salapärane looduspilt, millest on ikka vaimustunult oma sõpradele räägitud. Sven Paulus tahab teada, kas on oht, et Tuhala nõiakaev võib kuivaks jääda, kui lähikonnas hakatakse kaevandama ja sellega rikutakse veetasakaalu? Kuidas ilmastiku soojenemine on mõjutanud Aafrika loonda? Milliseid muutusi toob ilmastiku soojenemine kaasa meie oma koduses loonas? Mirjam Matiisen kysib seda ilmastiku uurijalt Andres Tarandilt.

02.07. kl 10.00 Kuku raadios: Keskkonnatelk.

02.08. kl 13.30 ETVs: Loonasari Emake Maa, 2/4: Piiratud loodusvarad (The Planet, Rootsi 2006).

02.08. kl 14.05 Vikeraadios: Kuula rändajat. Gotland ehk Ojamaa.
Kordus kl 23.05.

02.08. kl 20.00 Klassikaraadios: Folgialbum. Raddir.
Laule Islandilt Arni Magnussoni Instituudi rahvaluulearhiivist. Smekkleysa 1998.
Saate tegi Leanne Barbo.