11.09. algusega kell 10 toimub Tartu Linnamuuseumis rahvusvaheline teaduskoosolek „Urban textiles in social context“, mis toob esinema kultuuriteadlased kuuest riigist.

Syndmus keskendub Põhja-Euroopa linnade arheoloogilistelt kaevamistelt kogutud keskaegsetele kudumitele ning nende tõlgendamisvõimalustele. Ettekannetega esinevad uurijad Suurbritanniast, Hollandist, Saksamaalt, Poolast, Venemaalt ja Eestist.

Seminari eesmärk on keskenduda muinasteaduslike kudumileidude tõlgendamise yhiskondlikele kylgedele. Kõne all on kudumites väljendatud seisus, eneseteadvus ja elmalised arusaamad. Ettekannetes käsitletakse sellest vaatenurgast lähtuvalt nii kudumite kasutuse ja tarbimisega seonduvat, nagu linnakodanike rõivastus, kui ka tootmise ja kaubandusega kaasnevat, näiteks kudumite valmistamisega seotud tööde erinevat mainekust.

Kõik huvilised on oodatud kuulama!

Syndmuse korraldab Kultuuriteooria tippkeskus koostöös Tartu Linnamuuseumiga.

Lähem teave