[text]
Täna on

Kuu aega tagasi lahvatanud Paluküla hiiemäe juhtum on võtnud uue pöörde – ehkki suusamäe planeeringu keskkonnamõjude hindamine alles käib, on alanud hiie puude langetamine.

Algatatud on detailplaneering ja käimas on planeeringu keskkonnamõju hindamine, mida viib läbi OÜ Alkranel. Kohalikke elanikke paneb aga muretsema suusatõstukite rajamisega ajaloolise hiiemäe reljeefi muutmine ning hiiemäel juba tehtud ulatuslikud raied.

Kavandatava keskuse projektijuhi Rein Tamme sõnul on vaatepilt tehtud raiete osas küll kole, kuid see ei olevat projektiga kuidagi seotud. Samuti väidab Kehtna vallavalitsus, et hiiemäge kavandatav projekt ei puuduta, kuivõrd Reevimäe puhul olevat tegemist Hiiemäest eraldiseisva mäega.

Kehtna vald Raplamaal kavatseb rajada uue suusa- ja spordikeskuse Paluküla Hiiemäe lõunapoolsele nõlvale, mis on tuntud Reevimäena. Hiiemägi asub Kõnnumaa maastikukaitseala piiranguvööndis.

ELFi keskkonnaõigusabi juristi Kärt Vaarmari käis kohalike palvel hiiemäe olukorda uurimas: “On selgusetu, mis alusel ja eesmärgil on raied Hiiemäel tehtud. Kehtna valla väitel on raietööd keskkonnateenistusega kooskõlastatud. Keskkonnainspektsioon on lubanud tulla kohapeale asja uurima.”

 

Roheline Värav