[text]
Täna on

Kolmapäeval, 9. urbekuud algusega kell 19.00 toimub Tallinnas Eesti Vabaõhumuuseumis, Kolu kõrtsi talli all suur heategevuslik tantsuklubi õhtu, mille käigus kogutakse raha Kihnu Roosi heaks.

Kihnu käsitöömeister Rosaali Karjam, keda tuntakse ka Kihnu Roosi nime all, jäi sydakuul suure tormi tõttu ilma oma käsitööaida katusest. Nyyd on tema suur ja unikaalne käsitöökogu hävimisohus. Mitmesaja-aastase aida vana katus on vaja taastada, teatas Tallinna tantsuklubi vedaja, rahvamuusik Meelika Hainsoo.

Roosi on 69-aastane yksik naine, kellel pole abilisi tormist räsitud aida katuse taastamiseks kusagilt võtta. Eterniidi, laudade, naelte ostmiseks ja tööjõu palkamiseks vajab Roosi vähemalt 10 000 krooni. Kihnu vallavalitsusel aga kõigi kannatanute abistamiseks raha ei jätku. Ennekõike toetab vallavalitsus rahaliselt kalureid, kes jäid ilma oma kalapaatidest ja seega ka oma tööst.

Roosi on oma hinnalise käsitöökogu varal aidanud aastaid omakasupyydmatult Viljandi Kultuuriakadeemia yliõpilasi suvepraktikate ja diplomitööde materjalide kogumisel. Tema väärtuslik kogu on põnevaks materjaliks rahvakunstiuurijatele. Ka Eesti Kunstiakadeemias rahvakunsti õpetav ehtekunstnik Kärt Summatavet peab Kihnu Roosist ja tema loomingust väga lugu. Kuulnud Roosi hädast, pöördus Kärt Summatavet Viljandi Kultuuriakadeemia poole abipalvega, teades, et Kihnu Roosi on ise niivõrd tagasihoidlik, et ei söanda mujalt abi otsida. Kultuuriakadeemiast levis teade edasi tantsuklubilisteni ja nii tuligi mõte korraldada heategevuslik tantsuklubi Eesti Vabaõhumuuseumis, Kolu kõrtsi talli all.

Tantsuklubi on Viljandis, Tartus, Tallinnas ja mujalgi toimuv korrapärane rahvakultuurihuvilistele suunatud liikumine. Tantsuklubi on avatud kõigile, kes tahavad mõnusas rahulikus õhkkonnas, elava muusika saatel õppida ja tantsida vanemaid seltskonnatantse nagu reilender, aleksandria valss, ingliska jpt.

Eesti Vabaõhumuuseumis toimuvale heategevuslikule tantsuklubi õhtule on sissepääs tasuta. Muusikat teevad toredad pillimehed Untsakatest, VLY-st, Leigaritest ja mujalt. Kihnu Roosi heaks saab õhtu jooksul annetada vastavalt sydame ja rahakoti suurusele. Kohale võib tulla varakult - Kolu kõrtsi saab muuseumipiletita juba alates kella 17.00.

Tallinna ajaloos on 9. märts kyll väga kurb päev, kuid kurbadel päevadelgi on yks rõõmus heategu alati õigel kohal, arvavad korraldajad.

Allikas: Meelika Hainsoo, Tantsuklubi