Kunda Linnavalitsuse korraldusega on algatanud Kunda linnas, Hiiemäe katastriüksusel, pindalaga 49,23 ha detailplaneering, eesmärgiga tuuleenergia tootmine.

Planeeringu eskiislahendus näeb ette elektrienergia tootmise kolme tuulegeneraatoriga koosnedes kolmest Nordex N90 a´2,3 MW elektrituulikust koguvõimsusega 6,9 MW. Eskiislahendus näeb ette suurimaks lubatud ehitiste arvuks maa-alal kümme, suurimaks lubatud ehitusaluseks pinnaks 900 m2, suurimaks lubatud rajatise (tuulegeneraatori) kõrguseks 145 m ning suurimaks lubatud hoone (elektri jaotla) kõrguseks neli meetrit.

Eskiislahenduste avalik arutelu toimub 29. juulil Kunda Linnavalitsuse saalis, aadressil Kasemäe 19, algusega kell 15.00.

Täiendavat informatsiooni planeeringu kohta annab maakorraldaja Janar Vellak tel. 32 55 990, e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Hiiemäe tuulepargi eskiislahenduse joonis
(Planeeringu vaatamiseks vajaliku Adobe Viewer tarkvara saab alla laadida ja installeerida Adobe koduleheküljelt)

Allikas Kunda Linnavalitsus:

22.08.2005