Ettevõtja Alver Sagur kavatseb ehitada Mustjala pangale uued korralikud WC-d ja dušširuumid.

"Panga, kolmas vaatamisväärsus Kuressaare linnuse ja Kaali järve järel, on nii nukras seisukorras, et hale vaadata," ütles Alver Sagur. "Praegune kuivkäimla on jubedas seisukorras ja asja aetakse põõsaste all."

Saguri sõnul on käimlate rajamine tema ammune mõte. "Sealsete tingimuste parandamiseks 2002. aastal MTÜ Panga Areng loodud saigi," kinnitas ettevõtja. "Tahan teha korraliku asja, nagu Pihtla vald ja KIK (Keskkonnainvesteeringute Keskus) Kaali järve äärde ehitasid."

"Kindlasti on uusi tualettruume Pangale tarvis," leidis Mustjala vallavanem Enno Kolter. "Praegused käimlad on ikka väga hullus seisus."

Sama meelt on ka Saaremaa keskkonnateenistuse juhataja Raivo Kallas. "Korralikud kempsud peavad sellises avalikus kohas igal juhul olema," lausus ta. "Kui Alver Sagur tahab sealseid tingimusi parandada, siis palun. See, kust ta selleks raha küsib, on tema otsustada."

Kui palju kavandatavad käimlad maksma lähevad, ei soovinud Sagur öelda. Raha ehituseks taotleb ta keskkonnainvesteeringute keskuselt ja Mustjala vallalt. "Pluss omafinantseering - oma 20 protsenti," kinnitas ettevõtja.

Esmalt tuleb muidugi teha detailplaneering, märkis Sagur, kes on vallale selleks avalduse juba esitanud. "Oma sõna peab ütlema keskkonnateenistus, kuna tegemist on looduskaitsealaga. Kui ma siin suve peale midagi saan tegema hakata, on hästi läinud."

Meie Maa