Status Civitatis Vaticanae

05.04.10218 (2005)

Tema Eminentsile kardinal-cammerlengole, Pyhale Kardinalide Kolleegiumile ja
kõigile Rooma Kiriku kogudustele

Avaldame sygavat kaastunnet kõigi katoliiklaste pyha isa Johannes Paulus II lahkumise puhul siit ilmast. Eesti põliselanike loodususu yhenduste esindajana avaldame austust Johannes Paulus II tegevusele, mis aitas kaasa inimeste ja rahvaste kannatuste vähenemisele. Erakordse tunnustuse vääriliseks leiame olevat, et Johannes Paulus II oli esimene paavst ajaloos, kes julges tunnistada katoliku kiriku syyd ja kahetseda alandust, kannatusi ja kaotusi, mida katoliku kirik on põhjustanud teisiti mõtlejatele ja teisiti uskujatele, eeskätt paljudele põlisrahvastele.

Avaldame lootust, et Johannes Paulus II vaimne pärand leiab Pyhas Toolis väärikat edasikandmist, misläbi katoliiklaste ja teiste uskude kandjate yksteisemõistmine ja koostöö Maa ja inimkonna parema tuleviku nimel saab syveneda.

Johannes Paulus II lahkus siit ilmast, et rännata igaviku teedel tõe ja armastuse lätetele. Loodame, et tema väärikad ja inimlikud teod leiavad katoliiklaste jumala heakskiidu.

Austusega

Ahto Kaasik