[text]
Täna on

Teade Maavalla Koja sõpradele!

Maavalla Koja karjalaskepäeva korjandus


Maavalla Koda kuulutab välja igakevadise karjalaskepäeva korjanduse, mis toimub 1.-23. mahlakuud (01.04.-23.04) 10218.
Korjandusest laekunud raha ja vara kasutatakse Maavalla Koja korraldus- ja juhtimiskulude katmiseks (sh hiite ylevaatus, veeb, trykised, yritused jm).**

Kuna koja tegevuse aluseks on vabatahtlik töö ja peamiseks sissetulekuks annetused, oleme tänulikud igasuguse abi eest. Oodatud on ka virkade ja osavate neidude-naiste ja poiste-meeste käe all valminud vööd, paelad, ehted, nõud jm kodumaine, puhas ja maarahvapärane, mille abil saame tunnustada koja parimaid abilisi ja ergutada vabatahtliku töö tegijaid.

Annetada on võimalik Maavalla Koja pangaarvele nr 333805270003 Sampo Pangas, samuti kodade syndmustel ning eelneval kokkuleppel ka mujal.

Rahvakalendris
on 23. mahlakuud karjalaskepäev ehk jyripäev. See on yks nn postipäevi, mis poolitab majandusaasta talve- ja suvepooleks. Karjalaskepäevast algab meie maa rahval kiire suvetööde aeg, mis kestab kasupäevani.

Lähem teave: tel. 56 686 892, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Maavalla Koja juhatus


 **
Maavalla Koda on loodud esivanemate loodushingelise põliskultuuri ja -usundi väärtuste hoidmiseks ning edendamiseks. Koda jätkab koos teiste yhendustega hiite ylevaatuse ettevalmistusi ja põlisrahvaste pärimuse (omakultuuri) uurimist, silma hoitakse peal ka Eesti Vabariigi põhiseaduse nende sätete täitmisel, mis puutuvad loodushoidu, riigi ja kiriku lahusust ja mõtte- ning usuvabaduse kaitset. Koda seisab vastu kohustusliku usuõpetuse kehtestamise katsetele Eesti koolides ja toetab ilmaliku kodanikuyhiskonna ning oma kultuuriloo tundmise syvendamist.

17. urbekuud (17.03.) korraldas koda koos Eesti Kirjandusmuuseumi, Muinsuskaitseameti jt. asutustega konverentsi “Ajaloolised looduslikud pyhapaigad eile, täna, homme”. Konverentsi ettekannete teeside jt. materjalidega saab tutvuda siin.

Käesoleva aasta jaanuaris moodustas kultuuriminister Maavalla Koja algatusel töögrupi riikliku hiite programmi ettevalmistamiseks. Koda osaleb selle töös. Hiite ylevaatuse ja riikliku hiite programmi algatamise materjalidega saab tutvuda siin.

Maavalla Koja teabelist ja veebileht koondavad ja vahendavad maa- ja taarausu, maaelma, põlisrahvaste ja usuvabadusega seotud uudiseid ja artikleid. Koja teabelistiga saab liituda koja veebilehel: www.maavald.ee

Läinud aasta lõpus ilmus juba 27. korda koja toimetatud Maavalla sirvikalender. Maarahva ajaarvamise, tähtpäevade ja sirvikalendriga saab lähemalt tutvuda siin.

Maavalla Koda on Eesti Vabariigis ainus pärimusliku omausu yhendus, mis toimib koos hõimurahvaste omausu yhenduste jt maailma põlisrahvaste võrgustikega. Killuke sellest maa põlislooduse ja -kultuuri yhisväest on huvilistele näha ka mulu soome-ugri kongressi eel Siniallikul toimunud hõimurahvaste yhispalvuse piltidelt.


Kuulutus väljatrykkimiseks