[text]
Täna on

Teade Maavalla Koja sõpradele!

Maavalla Koja kasupäeva korjandus


Maavalla Koda kuulutab välja igasygisese
kasupäeva korjanduse, mis toimub 1.-29. sygiskuud (01.09.-29.09).


Korjandusest laekunud raha ja vara kasutatakse Maavalla Koja korraldus- ja juhtimiskulude katmiseks (sh hiite kaitse, koduleht, teabevahetus, trykised, yritused jm).

 

Kuna koja tegevuse aluseks on vabatahtlik töö ja peamiseks sissetulekuks annetused, oleme tänulikud igasuguse abi eest. Oodatud on ka virkade ja osavate neidude-naiste ja poiste-meeste käe all valminud vööd, paelad, ehted, nõud jm kodumaine, puhas ja maarahvapärane. Saame nende abil tunnustada koja parimaid abilisi ja ergutada vabatahtliku töö tegijaid.

Annetada on võimalik Maavalla Koja pangaarvele nr 333805270003 Sampo Pangas, samuti kodade kokkusaamistel ning eelneval kokkuleppel mujal.

Rahvakalendris on 29. sygiskuud kasupäev ehk mihklipäev. See on yks nn postipäevi, mis poolitab majandusaasta talve- ja suvepooleks. Kasupäevast algab meie maa rahval esivanemate hingede aeg, mis kestab jõuludeni.

Lähem teave: tel. 56 686 892, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Maavalla Koja juhatus

 

 

Maavalla Koda on loodud esivanemate loodushingelise põliskultuuri ja -usundi väärtuste hoidmiseks ning edendamiseks. Koda tegeleb hiite jt looduslike pyhapaikade uurimise, tutvustamise ja parema kaitse korraldamisega. Silma hoitakse peal Eesti Vabariigi põhiseaduse nende sätete täitmisel, mis puutuvad loodushoidu, riigi ja kiriku lahusust ja mõtte- ning usuvabaduse kaitset. Koda seisab vastu kohustusliku usuõpetuse kehtestamise katsetele Eesti koolides ja toetab ilmaliku kodanikuyhiskonna ning oma kultuuriloo tundmise syvendamist.

 

Ajaloolised hiied hoiavad esivanemate pärandit ja on meie rahva väekohad. Osaleme praegu Palukyla ja Kunda hiiemäe kaitsmises.

19. mahlakuud (19.05) korraldas koda koos Keskkonnaministeeriumiga looduslike pyhapaikade teabepäeva keskkonna- ja muinsuskaitseametnikele.

 

17. urbekuud (17.03.) korraldas koda koos Eesti Kirjandusmuuseumi, Muinsuskaitseameti jt. asutustega konverentsi “Ajaloolised looduslikud pyhapaigad eile, täna, homme”.

 

Käesoleva aasta jaanuaris moodustas kultuuriminister Maavalla Koja algatusel töögrupi riikliku hiite programmi ettevalmistamiseks. Koda osaleb selle töös.

 

Maavalla Koja teabelist ja veebileht koondavad ja vahendavad maa- ja taarausu, maaelma, põlisrahvaste ja usuvabadusega seotud uudiseid ja artikleid. Koja teabelistiga saab liituda koja veebilehel.


Läinud aasta lõpus ilmus juba 27. korda koja toimetatud Maavalla sirvikalender. Tutvu maarahva tähtpäevade, ajaarvamise ja sirvikalendriga.

 

Maavalla Koda on Eesti Vabariigis ainus pärimusliku omausu yhendus, mis toimib koos hõimurahvaste omausu yhenduste jt maailma põlisrahvaste võrgustikega. Killuke sellest maa põlislooduse ja -kultuuri yhisväest on huvilistele näha ka mullu soome-ugri kongressi eel Siniallikul toimunud hõimurahvaste yhispalvuse piltidelt.

 

Kuulutus trykkimiseks