Neljapäeval, 27 kooljakuud, algusega kl 18.00 toimub Tallinnas, Roosikrantsi tn 6 (KKI) II korruse saalis Härjapea Koja õhtu.

Auli Kytt peab ettekande

HIIEKOMBED

Jutuks tuleb pärimuslik käitumine maarahva pyhades paikades. Mida võib hiies teha ja mida ei või, kui tahad järgida põlisrahva kombeid? Mis on juhtunud nendega, kes pole tahtnud või osanud maarahva hiiekombeid tõsiselt võtta? Kuidas mõjutaks põlisrahva hiiekultuuriga arvestamine meie maastikut ja maailmapilti?

Auli Kytt on Tartu Ylikooli semiootika ja kulturoloogia IV kursuse yliõpilane, kelle varasemad uurimused on käsitlenud maausu syvaökoloogilisi aspekte ning Virumaa hiisi.

Härjapea Koja õhtud toimuvad Tallinnas igal noorekuu neljapäeval. Õhtutel peetakse ettekandeid maausu, maarahva ning samuti hõimurahvastega seotud asjust. Õhtud on kokkusamiskohaks maausust ja põlisrahvast hoolivatele inimestele.

Ahto Kaasik
tel. 056 686 892
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.