29. jaanuar 2003

Eile, 28. Jaanuaril ilmus Saare maakonnalehes Meie Maa BNS-i vahendatud eksitavat teavet sisaldav uudis, milles seisab: „Peaminister Siim Kallase nõunik kohtub tuleval esmaspäeval valitsuse usupoliitika vastu protesteeriva Taarausuliste ja Maausuliste Maavalla Koja esindajatega. [---] Kindlasti ei saa väita, et peaminister ei soovi maavalla koja esindajatega koostööd, ütles peaministri pressiesindaja. Ta märkis, et maavalla koja esindajatega on suheldud ja möödunud nädalal lepiti kokku kohtumine peaministri nõuniku Mari Tomingasega.”

Esitatud andmed on valed, kuna tegelikult pole ei suuliselt ega kirjalikult kokku lepitud ühtegi konkreetset kohtumist Maavalla Koja ja M. Tomingase ega ühegi muu Peaministri büroo ametniku vahel.

24.01.2003. a. helistas Maavalla Koja Kirjutaja Ahto Kaasik Peaministri büroo juhatajale Rain Rosimannusele ja tundis huvi novembri keskel Peaministrile saadetud avalduse saatuse asjus. Rosimannus soovitas helistada 3. veebruaril Peaministri julgeolekunõunikule M. Tomingasele ja temaga küsimust edasi arutada.

Maavalla Koda saatis eksitava teabe asjus õiendi BNS-le ja Meie Maale. Samuti saadeti Peaministrile järelepärimine, kus viidati asjaajamise ebakohtadele. Kirjas seisab: “Saatsime 12. novembril 2002. a. Teile avalduse, kus teatasime oma soovist tulla Teie vastuvõtule, et arutada usuvabaduse rikkumiste ja põlisrahva pärimiskultuuri edendamisega seotud kysimusi. Suurimaks kurvastuseks peame tõdema, et käesoleva päevani pole me saanud Teilt mitte ühtegi kirjalikku vastust.

Suur oli meie üllatus, kui lugesime 28.01.2003. a. ajalehest Meie Maa BNS-i teadet, kus Teie pressiesindajale viidates väideti, et Peaministri nõunik M. Tomingas ja Taarausuliste ja Maausuliste Maavalla Koja esindajad kohtuvad järgmisel esmaspäeval. Tõttöelda oleme enam kui üllatunud, kuna tegelikult pole ei suuliselt ega kirjalikult kokku lepitud ühtegi konkreetset kohtumist Maavalla Koja ja M. Tomingase ega ühegi muu Peaministri büroo ametniku vahel.

Sooviksime teada, kas peaksime võimaliku kohtumise asjus uskuma ajalehe juttu või peaksime siiski ootama Teilt kirjalikku vastust, nagu meie teada ametikirjadele vastamise korras on ette nähtud.”

Maavalla Koda