[text]
Täna on

Maavalla Koja pressiteade

12. juuni 2003

Valjalas toimub hiite ylevaatuse õppepäev

Laupäeval, 14. juunil, algusega kl 10.00 korraldab Maavalla Koda Saaremaal Valjalas hiite ylevaatuse õppepäeva. Õppepäeval jagatakse teavet põlisrahva pärimuslikest pyhakohtadest, hiite ylevaatuse eesmärkidest ning koolitatatakse inimesi, kes hakkavad Saare- ja Muhumaa hiisi edaspidi inventeerima.

Õppepäeva esimene, teoreetiline pool toimub Valjala Rahvamajas. Pärastlõunal suundutakse Väkrale ja Tõnijale, kus kirjeldatakse yhiselt näitlikult kahte pyhapaika.

Ylevaatuse käigus kavatsetakse kaardistada kõik pärimuslikud pyhakohad, kirjeldada nende pinnamoodi, taimestikku, loomastikku, veekogusid, muistiseid ja koguda rahvapärimust. Töö käigus moodustatakse täienev andmebaas, mis hõlbustab pyhapaikade uurimist ja kaitse alla võtmist. Seni on teadaolevatest hiiepaikadest riikliku kaitse alla võetud kõigest neljandik.

Õppepäev toimub hiite ylevaatuse prooviaasta raames, mis valmistab ette yleriigilist hiite ylevaatust. 24. mail toimus sarnane õppepäev Tartu linnas ja maakonnas.

Lisateavet

hiite ylevaatusest: http://www.maavald.ee/maausk.html?op=rubriik&rubriik=38

hiitest: http://www.maavald.ee/maausk.html?op=rubriik&rubriik=20

Lugupidamisega


Ahto Kaasik
Maavalla Koja kirjutaja
Tel. 056 686 892

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
www.maavald.ee