[text]
Täna on

Paluküla Hiiemäe Hoiu Seltsingu eelteade

20. oktoober 2003

Koosolek Palukyla Hiiemäel

Täna, 20. oktoobril, algusega kl 15.00, korraldab Kehtna vallavalitsus Paluküla Hiiemäel arutelukoosoleku, kus tutvustab kavandatava Hiiemäe talispordi- ja puhkekeskuse detailplaneeringu eskiislahendusi ja lähtekohti.

Kehtna vald kavatseb püstitada paarikümne meetri kõrgusele Hiiemäele suusatõstukid ja ehitada slaalomirajad. Projekti käigus on viimaste aastate jooksul tehtud mäel ulatuslikke mulla- ja raietöid. Kohalikud ametnikud ja ettevõtjad on ettevõtmist serveerinud kui ökoturismi.

Paluküla Hiiemägi asub Raplamaal Kehtna vallas ning kuulub Kõnnumaa maastikukaitseala koosseisu. Tegemist on maausulise pühapaigaga mille kohta leidub rohkesti hiiepärimust. Ajaloolisest hiiepaigast hoolivad kohalikud elanikud moodustasid mõne nädala eest Paluküla Hiiemäe Hoiu Seltsingu. Seltsing taotleb Hiiemäe muinsuskaitse alla võtmist ning suusakeskuse rajamist mõnele teisele mäele.

Lugupidamisega


Lembi Sepp
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Tel. 04876709;
056606912