[text]
Täna on

09. jõulukuud 10217 (2004)

Põhja-Eesti maausulisi yhendav Härjapea Koda korraldab pyhapäeval, jõulukuu 12. päeval algusega kell 12.00 Tallinnas, Rataskaevu tn 10, Von Krahli teatri II korruse proovisaalis MAARAHVA JÕULU KESKPÄEVA.

Tutvustatakse pärimuslikke jõulukombeid. Osavate neidude juhendamisel saab teha lõngast jõulutähti, punuda paelu ja keerata mõnusaid mesilasvahast kyynlaid. Samuti on võimalus joonistada rahvapärase taimekirjaga jõulukaarte.

Õie Sarve ja Sinimaniseele rahvamuusikute juhtimisel lauldakse maarahva jõululaule ja mängitakse jõulumänge.

Kaasa võiks võtta käärid, erivärvilisi lõngu jõulutähtede meisterdamiseks ja pisut syya-juua yhisele lauale. Kaardimaterjaliks oleks hea võtta yhes paksemat paberit ja värvipliiatseid või vildikaid. Kyynalde meisterdamiseks vajalik on korraldajate poolt.

Osavõtutasu on suurele 20 ja väiksele 10 krooni.

Et teaksime varuda piisavalt vaha jm vajalikku, on soovitav eelregistreerimine hiljemalt laupäeva ennelõunaks (e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või telefonil 5668 6593).

Samas saab osta uue aasta sirvikalendreid ning sirvidega T-särke.

Maarahva jõulu keskpäeva pidamine on kujunemas Härjapea Koja traditsiooniks. Samalaadne yritus toimus ka läinud aastal ja leidis sooja vastuvõtu.

Lugupidamisega

Auli Kytt
Härjapea Koja vardja
tel.: 5668 6593