Rahval endal pole muust maailmast suurt midagi, kyll aga ylejäänud maailmal neist. Ayoreode metsarikka maa järele nilpsavad keelt puidufirmad. Et ainulaadset rahvast kindlast hävingust päästa, soovitavad vastutustundlikud poliitikud nende maa kaitse alla võtta.
Et metsa rypes yks tundmatu rahvas elab, aimati juba ammu. Kuivõrd erakrahval aga ylejäänud maailmast sooja ega kylma polnud, ei olnud võimalik ka nende olemasolu veenvalt tõestada. Selgus saabus mullu, kui 17 ayoreod metsast välja tuli ja esmakordselt muu maailmaga yhendust võttis. Uustulnukad tegid selgeks, et nende rahval pole plaaniski metsast välja tulla ega ennast ylejäänud tsivilisatsiooniga kuidagipidi suhestada, aga vesi on kyll otsas. Selgus, et kõik allikad ja veesilmad, kust rahvas seni joogivett ammutas, on metsaraiujaist uusasukate kätte langenud.
Seepärast otsustas Paraguai parlamendi alamkoda möödunud aastal, et maa tuleb puidufirmadelt ära võtta ja ayoreo-totobiegosodele kinnistada. Ylemkojas, ehk senatis aga tegi võimukas maaomanike yhendus tugevat lobi ja nõnda uus seadus seal tagasi lykatigi. Nyyd on eelnõu taas alam- ehk esindajatekojas lugemisel. Alamkojas otsustatakse uue seaduse vastuvõtmisega ja enamik esindajatekoja saadikuid pooldab maa andmist põlisrahvale. Seega on uue seaduse jõustumine enam kui tõenäoline.
Kel asja vastu rohkem huvi ja kes rahulikult metsas elavat rahvast oma maa eest seismisel ka allkirjaga toetada tahab, soovitame