[text]
Täna on

Teisipäeval, 24. lehekuud oli Tallinna Halduskohtus Palukyla hiiemäe kohtuasjas esimene istung, kus arutati hiiemäele kavandatavate ehitustööde seaduslikkust. Vaheaegadega viis ja pool tundi kestnud istungil kuulati ära tunnistajad, teatas Palukyla hiiemäe hoiu seltsing.

Kehtna vallavalitsuse poolseteks tunnistajateks olid Palukyla kylavanem Gaidi Aasa, Palukyla elanik Kalle Hugo ja Maalehe ilmatark Ene-Liis Velberg.

Hiiemäe kaitsjate poolse tunnistajana kuulati yle Maavalla Koja Härjapea Koja kirjutaja Andres Heinapuu.

Kirjaliku arvamuse esitamiseks kaasati Kehtna vallalvalitsuse taotlusel Muinsuskaitseamet, Raplamaa Keskkonnateenistus ja Rapla Maavanem.

Kohus leidis, et on vaja aega täiendavate tõendite esitamiseks ja arvamuste kogumiseks. Järgmine istung on 27. septembril. Kuni kohtulahendi jõustumiseni on hiiemäel ehitustööd peatatud.

Kehtna vallavalitsus on planeerinud Palukyla hiiemäele mäesuusakeskuse koos kahe mäetõstukiga, kunstlumehydrantidega, motelli ja spordiväljakutega.

Pärimusmaastiku- ja looduskaitsjad on  mures Palukyla hiiemäe põliste väärtuste säilimise pärast. 8. novembril 2004. a. hoidsid mäele kogunenud inimesed ära buldooseritööd.

Maavalla Koda