Suvel elavat vastukaja tekitanud pärimusteatri Loomine "Lemminkäineni" etendusest on võimalik veelkord osa saada 7. ja 8. kooljakuud Tallinnas, NO99 teatris.

See on Lemminkäise armastuse, sõjakäigu ja hukkumise loo kirglik, võimas ja rõõmus esitus. Lemminkäise – yhtaegu ylbe ja lahke, targa ja kiusliku, imetlusväärse ja häbiväärse – lugu  on ajapiiridest yle, mõistetav ja kaasakiskuv ka nyyd ja praegu. Näitemängu materjal pärineb "Kalevalast", lisatud materjale Suomen Kansan Vanhat Runot kogumikest ja eesti ja setu nõidusluulest (loitsudest). Traagiline lugu jutustatakse helge ja jõulise lauluna Kalevala laulmise traditsioonis, kasutades, saami joige, setu ja vadja runolaule. Vaatajale pakub see võimaluse astuda sammuke lähemale soome-ugri maailmapildi mõistmisele.

Teksti on kokku pannud Jaan Tooming ja Anne Tyrnpu, tyki lavastanud Jaan Tooming, Eva Klemets ja Anne Tyrnpu, kunstnik on Liina Tepand, valguskunstnik Airi Eras. Mängivad Kristjan Sarv (NO99), Eva Klemets (Linnateater) või Anne Tyrnpu, Jaan Tooming (Vanemuine) ning lavakunstikooli 22. lend.

Etendused NO99 teatris (Sakala 3, Tallinn):

E, 7. kooljakuud (07.11.) kl 19:00

T, 8. kooljakuud kl 19:00

Piletihind:

täispilet 150.-

(yli)õpilased, pensionärid 100.-

Piletid on myygil Piletilevi myygikohtades.

www.loomine.ee

Yks arvamus:

"Mäng "Lemminkäinen" – eheda yrgpungi ilming"

Andres Keil, "Postimees" 30.07.2005