[text]
Täna on

Botswana ylemkohus otsustas 28. porikuud, et valitsus peab lubama põliselanik Amogolang Segootsanel ja tema perekonnal naasta oma maale Kesk-Kalahari jahireservaadis. Segootsanele tuleb tagasi anda ka tema kitsed ja lubada tal kaitsealal vett hankida, kirjutab Roheline Värav.

Kui valitsus ei lubanud Segootsanet tema koju kaitsealal, kaebas ahistatu valitsuse kohtusse. Valitsus sulges kaitseala sygiskuul ja võttis ära kõik seal olnud põliselanike kitsed, väites, et need on nakatunud mingisse haigusesse. Rahvusvaheline veterinaarkomisjon peab valitsuse väidet väljamõeldiseks.

Relva ähvardusel on viimaseil nädalail kaitsealalt minema aetud kymneid põliselanikke. Kolme põliselanikku, sealhulgas seitsmeaastast poissi, tulistati, ja nad said haavata. Kõik põliselanike yhendusse Kalahari Põlisrahvas kuulunud põliselanikud vahistati ja neid peksti, kui nad möödunud kuul kaitsealale pääseda yritasid.

Rahvusvahelise põlisrahvaste kaitse yhenduse Survival International direktor Stephen Corry tervitab Botswana kohtu otsust. Corry sõnul pole valitsusel nyyd pääsu ka teiste põliselanike koju tagasi lubamise eest.

 

Survival InternationalRoheline Värav