Kõigi konservatiivsete ja paremringkondade hirmuks sai Boliivia uueks presidendiks aimaraa põlisrahva hulka kuuluv Evo Morales. Varem kokapõõsakasvatusega tegelenud Morales tõotas oma valimislubadustes põlisrahvaste ja Boliivia vaeste kaitsmise tõsiselt käsile võtta ning Ladina-Ameerika poliitikaringkondades yldiselt vohava USA-meelsuse Boliiviast välja juurida. Morales Araabia telekanalile Al Jazeera antud intervjuus ytles Morales, et tema teada on ainus terrorist maailmas Bush. Ta tõi näiteks USA sõjategevuse Iraagis.

Valimistulemused pole kyll ametlikult kinnitatud, lõplike valimistulemuste selgumine aga Moralese võitu enam ei kõiguta. Seega on kindel, et esmakordselt Boliivia ajaloos asub tuleval kuul presidenditoolile põlisrahva liige.

Väga vastuolulisi tundeid ja ka kuulujutte tekitava Moralese tee presidendiks polnud kerge. Tal tuli tõsiselt rebida parempoolsete kandidaadi Jorge Quirogaga.

Presidendivalimised rebisid Boliivia tõsiselt pooleks. Aimaraakeelne elanikkond eelistas pea yksmeelselt Moralest, hispaaniakeelne ja rikkam seltskond oli sama truu Quirogale. Pealinnas La Pazis ja teistes suuremais linnades tegid graffitimeistrid Moralesele tasuta reklaami.

Evo Morales on lubanud põlisrahvaile, keda Boliivias on yle poole elanikkonast, suuremat sõnaõigust. Seni on riigiasjade yle sisuliselt otsustanud väike äritegelaste ja rikaste perekondade seltskond. Morales lubab ka Boliivia vaestele õiglast osa Boliivia tähtsaima maavara – maagaasi- myygist laekuvaist tuludest. Seda lubadust pole kerge täita, sest tyli välisinvestoritega on hõlbus tulema.

USA jälgis Boliivia valimiste käiku väga hoolsalt, kuid seni pole valimistulemusi ametlikult kommenteerinud. Eelmiste presidendivalimiste ajal, kus Morales samuti kandideeris, ähvardas aga USA suursaadik, et vasakpoolse põlismaalase võidu korral keeratakse abikraanid kinni. Samas on USA kyllaltki leebelt käitunud Venezuela vasakradikaalse valitsusega, mis annab lootust, et ka suhetes Boliivia uue presidendiga jäävad Washingtoni võimuringkonnis peale asised kaalutlused.

Rohelise Värava ja ETV põhjal