Boliivia president Evo Morales avas riigi põliselanikele suuremate õiguste tagamiseks kokku kutsutud põhiseadusassamblee esimese istungi.

Põhiseadusassamblees on esindatud lai ring erinevaid huvigruppe, muuhulgas on kohal kokakasvatajate, kaevurite ja ametiyhingute esindajad, vahendas ETV.

Evo Morales on riigi esimene indiaanlasest president, kes lõpetas möödunud aastal sajandeid kestnud Euroopast sisserännanute ylemvõimu, lubades riigi põliselanikele nende õiguste paremat kaitset.

"Ma tõesti tunnen, et siin algab uus Boliivia ajalugu, milles valitseb võrdsus ja pole diskrimineerimist," ytles Morales Sucre linna kogunenud delegaatidele.

Moralese toetajatel pole siiski konstitutsiooni muutmiseks vajalikku kahekolmandikulist enamust ja ta peab otsima toetajaid ka opositsiooni leerist. Põhiliseks tylikysimuseks võib kujuneda regionaalse autonoomia nõue, mille eest võitleb jõukas idapoolne provints Santa Cruz.

ETV