Tartu halduskohus lükkas täna edasi Härjapea Koja esitatud avalduse arutelu, milles soovitakse tyhistada Kunda Linnavoikogu otsus ehitada Kunda hiiemäele tuulepark. Arutelu edasilykkamist taotles Kunda Linnavolikogu.

Kunda Linnavolikogu otsusega kehtestatud detailplaneeringu alusel kavatsetakse ehitada muinsuskaitsealusele hiiemäele kaks tuulikut, teede- ja elektrivõrk, ehitus-hooldusväljakud ja parkla. Härjapea koda leiab, et tuulepargi ehitus kahjustab oluliselt kultuurimälestst ja pyhapaika ning piirab inimeste vabadust järgida põlise loodususu tavasid.

Esialgse kohtukutse põhjal pidi kysimuse arutelu toimuma täna. Jõhvi kohtumaja teatel toimub kysimuse arutelu 28. sygiskuud kl. 11.00 Rakvere kohtumajas.

Lisaks Kunda hiiemäest

Maavalla Koda