Möödunud aastal taotlesid Saare maakonna elanikud või ettevõtted PRIAst toetust 74 km kiviaia rajamiseks, taastamiseks ja hooldamiseks ning tänavu 1. sygiskuks pidid kõik tööd olema tehtud, kirjutas Tõnu Anger Meie Maas.

Põllumajanduse registrite ja informatsiooni ameti andmetel taotles 10218. aastal Saare maakonnast kiviaedade toetust kokku 164 talu või põllumajanduslikku ettevõtet.

Edetabelit, kes tegi kõige pikema kiviaia, veel avaldada ei saa, kuna paljud tyhistasid oma esialgu võetud kohustuse põhjusel, et materjali napib või lihtsalt oma pere inimeste jõud ei hakka peale, kuid väljast abi kutsuda ka ei taha.

Kuid näiteks on teada, et Muhumaale tehakse 1,5 km pikkust kiviaeda ymber kogu oma krundi (tööd on lõpetamisel). Lõmalal aga taastati kiviaeda kogupikkusega 2650 m. Neid aga, kes rajasid uue kiviaia või taastasid ja hooldavad vana aeda, mille pikkus 1 km või isegi veidi enam, on rohkesti.

Saarlane