03.10. kl. 11.45 ETVs Osoon (kordus)
20. sajandi alguses loodi Vaika saartele lindude looduskaitseala, mis oli Tsaari-Venemaal ennekuulmatu pretsedent. Vaika linnuriik on Eesti looduskaitse synniloos niisama oluline kui Yellowstone'i rahvuspargi asutamine maailmas. Mis toimub Vaika saartel täna? Kunagi vaikselt ja aralt alustanud Matsalu loodusfilmide festival on aastatega maailmas tuntust võitnud. Selleaastasele festivalile lisab kindlasti pidulikkust meie loodusfilmide suurmeistri Rein Marani 75. synnipäev. Aitäh, Rein, hingehaaravate looduskaadrite eest! Ilves pidavat olema kõige tolerantsem loom. Milles see avaldub? Autorid Kristo Kiiker, Kristjan Kaljund ja Aleksei Turovski. Režissöör Jaanus Nõgisto, toimetaja-produtsent Õie Arusoo.

03.10. kl. 17.05 Vikerraadios: Mulgikeelsed uudised

04.10. kl. 19.35 ETVs: Osoon
Eesti suuruselt teine järv, Võrtsjärv on väga oluline kalade sigimiskoht. Sigimise edukus oleneb aga järve veetasemest. Sellel aastal on järjekordne madalvee-aasta. Kas Võrtsjärve kalu ähvardab talvel ummuksisse jäämine? Kunstnik Jüri Arrak ytleb, et elu peab igas variandis lihtsalt armastama, siis on ka maailm vähe teistsugune. Armastus, rahu ja harmoonia on see, mida vana Panga-Rehe kunagine moonakamaja oma põlispuude, loomade ja tasakaalustatud loodusega Jüri Arrakule pakub. Botaanik Urmas Laansoo räägib päevalillest - sygise rõõmsameelsest päikeselillest. Autorid Kristjan Kaljund ja Randel Kreitsberg. Režissöör Jaanus Nõgisto, toimetaja-produtsent Õie Arusoo.

05.10. kl. 12.00 Kadi raadios: Muhu uudised.

05.10. kl. 12.15 ETVs: Tõsielufilm Inemiste piir (Eesti 10219)
Maailmas on yksainus koht kus Eesti Vabariigi, Läti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni piirid kokku saavad. See on Parmu nukk, kust filmitegijad alustasid 10217. aasta varakevadel teekonda Valga suunas. Režissöörid Aivo Spitsonok ja Vahur Laiapea, toimetaja Juhani Püttsepp, teksti loeb Lembit Eelmäe. Tootja Ikoon.

05.10. kl. 21.00 Klassikaraadios: Regitund. Aleksander Sünter.

06.10. kl. 17.05 Vikerraadios: Kihnu uudised.

06.10. kl. 21.00 Klassikaraadios: Folgialbum: Ro: Toro - Eesti torupill (Tutl 10219).
Mängivad Cätlin Jaago ja Sandra Sillamaa eesti torupillidel,
Marko Mägi saksofonidel ja Silver Sepp igasugu esemetel.

06.10. kl. 21.05 Vikerraadios: Pärimuster.

07.10. kl. 19.05 Klassikaradios: Pärimuster (kordus).

08.10. kl. 14.05 Vikerraadios: Kuula rändajat, Tyytud pisitiivulised kodulooduses. Hendrik Relve, Haldi Normet-Saarna. (Kordus kl. 23.05).