Tarvastu vald andis Hendrik Adamsoni nimelise murdeluule võistluse peamise autasu luuletajale, kirjanikule ja rännumehele Nikolai Baturinile, kirjutas ajalehes Sakala Jüri E. Kukk.

5000 krooni suuruse autasu võitjat Kärstna Põhikoolis välja kuulutades ytles Tarvastu vallavanem Alar Karu, et viieliikmeline hindamiskogu valis võitja seekord valmis loomingu, mitte võistluses osalemise järgi. Nikolai Baturinile tõi autasu luulesari «Elukillu», mis on avaldatud ajakirja «Looming» tänavuses kaheksandas numbris.

Karl Muru võrdles Nikolai Baturini ja Hendrik Adamsoni luulet ning leidis nende loomingus sarnase joonena kuu kujutamise.

«Kui Adamsonile kuulus möödunud sajandi algus, siis Baturinile kuulub sajandi teine pool,» lausus Muru.

Hindamiskogu andis tänavu erandina ka 1000-kroonise lisa-autasu, mille sai Enda Naaber. Parima noore osavõtjana märgiti ära Helena Kesonen.

Kokku laekus võistlusele kolmteist tööd, lisaks Mulgimaale Võrumaalt ja Saaremaalt.

«Ootuspäraselt oli luuletustes palju tagasivaateid, meenutusi, mõtteid kodust ja perest,» rääkis hindamiskogu esimees Jüri Viikberg. Aktus algas Kärstna ansambli esitatud lauluga «Mul meelen kuldne kodukotus».

Järgnes rahvatantsuneidude regilaul ja teise klassi tydruk Sanna-Leenu Veli luges ette murdeluuletuse, mis pälvis tugeva aplausi.

«Kui selline väike tydruk loeb kodukandi murdes, siis on murdeluulel tulevikku,» sõnas Jüri Viikberg.

Nikolai Baturini algatatud murdeluulevõistlust korraldatakse iga kahe aasta järel.

Sakala - Maavalla Koda