10.10. kl. 11.40 ETVs: Osoon (kordus).
Eesti suuruselt teine järv, Võrtsjärv on väga oluline kalade sigimiskoht. Sigimise edukus oleneb aga järve veetasemest. Sellel aastal on järjekordne madalvee-aasta. Kas Võrtsjärve kalu ähvardab talvel ummuksisse jäämine? Kunstnik Jüri Arrak ytleb, et elu peab igas variandis lihtsalt armastama, siis on ka maailm vähe teistsugune. Armastus, rahu ja harmoonia on see, mida vana Panga-Rehe kunagine moonakamaja oma põlispuude, loomade ja tasakaalustatud loodusega Jüri Arrakule pakub. Botaanik Urmas Laansoo räägib päevalillest - sygise rõõmsameelsest päikeselillest. Autorid Kristjan Kaljund ja Randel Kreitsberg. Režissöör Jaanus Nõgisto, toimetaja-produtsent Õie Arusoo.

10.10. kl. 17.05 Vikerraadios: Võrokeelsed uudised

11.10. kl. 13.45 ETVs: Teateid tegelikkusest : Nahk toores (kordus).
Tamba kylas elas kunagi 80 inimest. Arne Alberg on praegu yks kuuest põlisasukast, kes on sinna veel alles jäänud. Ylejäänud talud on kas lagunenud või suvitajatele myydud. Mereäärsed maad on põllutöödeks kehvavõitu ning lähim linn asub kuuekymne kilomeetri kaugusel. Isegi põllutöömasinate osi peab käima linnas keevitamas, sest lähemal yhtegi meistrit pole. Ometi pole Arne põllutööst loobunud ja paremat paika otsinud. Nii ta seal siis myttab. Vahel saavad ka pojad abiks käia, aga enamasti tuleb yksinda kõigi töödega hakkama saada. Arne ytleb, et tal on maahing, mis kodupaigas kinni hoiab ja ei lase meretuulel end sisemaa poole puhuda. Saate autor Tiina Rebane, režissöör Mati Kark.

12.10. kl. 12.00 Kadi raadios: Muhu uudised.

13.10. kl. 17.05 Vikerraadios: Kihnu uudised.

13.10. kl. 21.05 Vikerraadios: pärimuster.

14.10. kl. 22.10 Vikerraadios: Raadio ööylikool. Kultuurantropoloog Argo Moor kõneleb teemal "Kohtumine tundmatuga".

Maavalla Koda