t_hoimuklubi.gifKolmapäeval, 8. kooljakuud, algusega kell 17 toimub Tallinnas hõimuklubi õhtu, kus muinasteadlane Silvia Laul arutleb Maavalla kaguosa elma yle muinasaja lõpul ja keskajal, teatas Soome-Ugri Rahvaste Infokeskus.

Ettekandes käsitletakse lõunaeestlaste ning nende balti naabrite kujunemiskäiku uuemate keeleteaduslike uuringute põhjal teisiti kui seni. Keeleteadlased on jõudnud järeldusele, et rahvad ja nende keeled ei ole kujunenud mitte niivõrd kohaliku arengu järjepidevuse alusel, vaid peamiselt eri rahvaste ja nende keelte segunemisel.

Uued keeletaduslikud teooriad lubavad ymber hinnata arheoloogilisi ja etnoloogilisi materjale. Nõnda saab Kagu-Eesti hõimude eristumst seletada nii sisemise arengu kui sisserändega.

Hõimuklubi toimub Tallinnas Roosikrantsi tn. 6 (Eesti Keele Instituudi III korruse saalis). Kõik huvilised on oodatud, õhtu on tasuta.

Maavalla Koda