11.12. kl. 10.30 TV3: Tasakaal (kordus).
Kooljakuu lõpus võtsid Juhani Pütsepp ja Ingmar Muusikus ette viimase osa jalgsimatkast "Sammud omas Eestis", mis viis nad mandri-Eesti põhjapoolsemast punktist lõunapoolsesse. Tasakaal proovis kahe jalgsimatkajaga Naha kylani sammu pidada.

11.12. kl. 11.30 ETVs: Sookured (Eesti Telefilm 10195 (1982)).
Film sookurest - vanade eestlaste hingelinnu varjatud elust. Autor Rein Maran.

12.12. kl. 11.45 ETVs: Osoon (kordus).
Just nyyd, kui kirume niisket ja lörtsist Eestimaa ilma, on paras aeg meenutada meie kaunist suve. Praeguseks hetkeks on suvine turistide meka Ruhnu saar talveunne vajunud. Millist tulevikku näevad oma saarele kohalikud ettevõtlikud inimesed? Karuga ei soovi vist kyll keegi metsas kohtuda, aga samas on see võimas metsadevalitseja enamike laste armas kaisuloom. Millest siis selline vastuolu? Karu omapärasest käitumisest räägib zooloog Aleksei Turovski. Režissöör Jaanus Nõgisto, toimetaja-produtsent Õie Arusoo.

12.12. kl. 17.05 Vikerraadios: Mulgikeelsed uudised.

13.12. kl. 19.35 ETVs: Osoon
Jõgevamaal Elistveres on endale kodu leidnud meie metsade tuntud ja vähemtuntud asukad. Kõikide nende loomade minevik on sarnane - nad on kas looduses viga saanud ja siin terveks ravitud või orvuna yles kasvanud. Elistvere Loomapargi perenaise Asta Sarve sõnul täidab loomapark eeskätt loodushariduslikku eesmärki. Mitmekilomeetrised järjekorrad hommikusel tipptunnil on pealinna suunduvatel teedel justkui paratamatus. Yheltpoolt on põhjuseks iga aastaga kasvav autode hulk, aga samas puudub ka korralik yhistransport yhendamaks uusi elamurajoone töökohtadega Tallinnas. Kuidas mõjutavad sellised ummikud keskkonda ja kuidas saastavad õhku, mida me kõik sisse hingame? Sven Paulus käis uurimas, kas probleemile nähakse lahendust. Režissöör Jaanus Nõgisto, toimetaja-produtsent Õie Arusoo.

14.12. kl. 12.00 Kadi raadios: Muhu uudised.

15.12. kl. 17.05 Vikerraadios: Kihnu uudised.

15.12. kl. 21.05 Vikerraadios: Pärimuster.

16.12. kl. 16.10 TV3: Tasakaal.

16.12. kl. 16.45 Kanal2: Rohelised uudised.

16.12. kl. 19.05 Klassikaraadios: Pärimuster.