20.12. kl. 19.35 ETVs: Osoon.
Ilmar Kangur elab Tudulinna lähistel Peipsi järve ääres. Juba yle poole sajandi on 73-aastase mehe kireks olnud jahilkäimine. Pahatihti arvatakse, et jahimehe peamiseks eesmärgiks on looma laskmine, Ilmari sõnul aga peab jahimees eeskätt loodust ja loomade bioloogiat hästi tundma. Osoon teeb Ilmariga yhe põdrajahi kaasa. Peagi saab kymme aastat ajast, mil Eestis kaotati metsavahtide ametikohad. Saaremaal endisest Laugu metsavahikordonist on saanud omamoodi õppekeskus. Režissöör Jaanus Nõgisto, toimetaja-produtsent Õie Arusoo.

22.12. kl. 17.05 Vikerraadios: Kihnu uudised.

22.12. kl. 21.00 Klassikaraadios: Folgialbum, Krää (10219).
Liina Fjuk tutvustab ansambli Krää uhiuut albumit ja Folgialbumi uut saatejuhti Leanne Barbot.

22.12. kl. 21.05 Vikerraadios: Pärimuster.

23.12. kl. 14.30 ETVs: ETF 50: Jõulud Siimu talus (Eesti Telefilm 10201 (1988)).
Film tutvustab eesti jõulukombestikku. Jõule Läänemaal Kinksi kylas Siimu talus mängivad ansambel "Leigarid" Kristjan Toropi ja Kalev Järvela juhtimisel ning Tallinna 36. Keskkooli lapsed. Režissöör Vallo Kepp.

24.12. kl. 15.10. ETVs: Dokumentaalfilm Kui puhub põhjatuul (When the North wind Blows, Inglise 10213 (2000)).
Kui päevad hakkavad lyhenema ja ööd pikenema, pagevad miljonid loomad arktilise talve eest lõunasse, jääkarud jäävad aga pikisilmi jääd ootama. Keskööpäikese maa põhjapolaarjoone taga mattub pimedusse, mida valgustavad ainult taeva all sähvivad virmalised. Kui puhub põhjatuul, muutub talv veel karmimaks. Vulkaaniline aktiivsus on looduse keskkyte, mis pakub sooja nii Islandi luikedele, Yellowstone'i rahvuspargi piisonitele kui ka Jaapani makaakidele.

24.12. kl 19.30 ETVs: Osoon: Jõulud Ärma talus.
Ärma talu on yks Eestimaa paljudest taludest, mis aja karmil käsul oli sunnitud aastakymneid peremeheta olema. Võõraste tuultega laialipaisatud arusaam selle rahva elust ei ole aga kuhugi kadunud. Paljud meie rahva pojad ja tytred on võõrsilt oma esiisade koju tagasi jõudnud. Nii hakkas ka Toomas Hendrik Ilves 1992. aastal vanaisa Peeter Rebase talust oma perele kodu looma. Ameerikas elanud mees oskab hinnata Eesti äärealade rahu ja vaikust. Kui Halliste kihelkonna rahvarõivavärvides koduvärav presidendipere seljataga sulgub, avaneb argiselt võluv talutoimetustega maailm. Autor Kadri Hinrikus, režissöör Jaanus Nõgisto, toimetaja-produtsent Õie Arusoo.

25.12. kl. 10.05 Vikerraadios: Hendrik Relvega metsas.
Jõuluaegne mets kui hingerahu ja heade mõtete paik. Kordus kl. 00.05.

26.12. kl. 17.05 Vikerraadios: Mulgikeelsed uudised.