Boliivia senat kiitis heaks ja president Evo Morales allkirjastas murrangulise maareformiseaduse, mille kohaselt võetkase suurmaaomanikelt kasutamata maad ning jagatakse need põlisrahvale, vahendas Minut.

Läbimurre toimus peale seda kui opositsiooni 3 senaatorit tulid yle, kallutades häälte seisu maareformi kasuks.  President Moralese sõnul "on see meie esivanemate võitlus, võitlus võimu ja maa pärast".

Maareformi poolt olid La Paz'i tulnud meelt avaldama tuhanded põlismaalased. Mõned neist olid teel päevi, läbides pealinna 500kilomeetrise rännaku.

Kohalikud uudised räägivad peamiselt Moralese maareformist, osad ka sõjalisest liidust Venetsueelaga ning nafta riigistamisest. Stratfor analyysib indiaanlaste õiguse eest võitleva presidendi dilemmasid ja olukorda euroopa vallutajate järeltulijate ning oma toetajaskonna vahel.

Lisaks Boliivia uudiseid (inglise keeles).

Minut - Koda