[text]
Täna on

Boliivia esimene põliselanikust president Evo Morales lubas liituda Venetsueela presidendi Hugo Chavezi võitlusega «neoliberalismi ja imperialismi» vastu, vahendas Postimees.

 

Morales saabus eile Venetsueelasse lyhivisiidile, et arutada Chaveziga põllumajanduse, tervishoiu, hariduse ja energeetika kysimusi. Morales kuulutas Chaveziga kohtudes, et nad hakkavad lahendama sotsiaalseid ja majanduslikke kysimusi. Samuti lubas Morales hakata koos Chaveziga rajama «headuse telge».

 

«Kas te teate, mis on kurjuse telg?» kysis Morales. «Washington on kurjuse telg, kes oma liitlastega kogu maailmas ähvardab, ryndab, tapab ja mõrvab. Meie loome headuse telje, uue sajandi telje,» kuulutas Morales.

 

Hiljutistel Boliivia valimistel napi häälteenamusega presidendiks valitud Morales lubas oma valimiskampaanias suurendada kulutusi sotsiaalvallas ning eemalduda vabaturumajandusest. Aimaraa põlisrahva hulka kuuluv Morales on samuti lubanud põlisrahvaile, keda Boliivias on yle poole elanikkonast, suuremat sõnaõigust.

 

Eelmisel nädalal Kuuba kommunistliku diktaatori Fidel Castroga kohtunud Moralese visiidid on tekitanud ärevust mitmetes USA ametnikes, kes pelgavad vasakpoolse radikalismi levikut Ladina-Ameerikas.

 

Postimehe põhjal