[text]
Täna on

Seto Kongressi vanematekogu korraldab  Tartu rahu aastapäeval, 2. radokuud Tartus kõnekoosoleku, kus nõutakse, et valitsus loobuks Venemaaga sõlmida soovitavast piirilepingust, mille kohaselt jääks Petseri linn venelastele, kirjutab Võrumaa Teataja.

„VIII Seto Kongressi vanematekogu seisukoht yhtib kõigi taasiseseisvumisaja Seto kongresside ning Eesti terviklikkuse pooldajate seisukohaga: Tartu rahu kehtib!” seisab kõnekoosoleku peakorraldaja Ilmar Vananurme eile saadetud pressiteates.

Et nõuda Eestile Tartu rahu järgseid riigipiire, kutsuvad setud kõiki huvilisi ning kaasamõtlejaid 02.02. sydapäeval algavale kõnekoosolekule Vanemuise 35 maja ette, kus 86 aastat tagasi Tartu rahuleping sõlmiti.

Vananurm ytles, et ootab yritusele sadu osavõtjaid. „Mõnisada tuleb ikka, võiks olla mõni tuhat,” lausus ta Võrumaa Teatajale. Inimeste osavõttu võib Vananurme hinnangul vähendada eeskätt kylm ilm ning ka see, et kõnekoosolek toimub tööpäeval.

Koosoleku pikkuseks on kavandatud paar tundi. Kõik, kes soovivad sõna võtta, et öelda oma arvamus Eesti ja Venemaa vahel sõlmida soovitava piirilepingu kohta, saavad enda käsutusse viis minutit.

Vananurm on veendunud, et loovutades nyyd osa Petserimaast venelastele, teevad eestlased suure vea, mida tulevikus enam parandada ei saa. „Anna yks asi käest, võetakse ka teine,” ytles Vananurm. „Aga hoiatusi ei ole inimesed kunagi tõsiselt võtnud,” lisas ta.

„Tulgem kõnekoosolekule mitte leinapärgadega, vaid võitlusloosungitega!” kutsub Vananurm.


Võrumaa Teataja