t_hoimuklubi.gifKolmapäeval, 08. radokuud, algusega kl 17.00 toimub Tallinnas Roosikrantsi tn 6 (Eesti Keele Instituudi 3. korruse saalis) Fenno-Ugria Hõimuklubi õhtu. Tartu Ülikooli doktorant, Udmurtiast pärit Konstantin Zamjatin kõneleb Soome-Ugri Noorteassotsiatsiooni (SURNA) tegevusest eelmisel aastal, teatab Fenno-Ugria Asutus.Kolmapäeval, 08. radokuud, algusega kl 17.00 toimub Tallinnas Roosikrantsi tn 6 (Eesti Keele Instituudi 3. korruse saalis) Fenno-Ugria Hõimuklubi õhtu. Tartu Ülikooli doktorant, Udmurtiast pärit Konstantin Zamjatin kõneleb Soome-Ugri Noorteassotsiatsiooni (SURNA) tegevusest eelmisel aastal, teatab Fenno-Ugria Asutus.

Soome-Ugri Noorteassotsiatsioon (SURNA) on rahvusvaheline soltumatute uurali (soome-ugri ja samojeedi) rahvaste noorsooyhingute katusyhendus. SURNA peamiseks eesmärgiks on säilitada ja arendada uurali kultuure ja keeli ning levitada nende kohta teavet. Yhendusse kuulub ligi 40 noorteyhendust, kus tegutsevad eri rahvusest soomeugrilased Eestist, Soomest, Ungarist ja Vene Föderatsioonist.

Venemaal toimunud poliitiliste muutuste tõttu on läinud SURNA tegevus viimastel aastatel

keerulisemaks. Eelmisel aastal Marimaal toimunud syndmuste järel on Vene võimud hakanud võtma soome-ugri asja tõsiselt. See väljendub muu hulgas ka äkki tekkinud tugevas surves SURNAle, mida oli eriti tunda yhenduse kongressil läinud aastal Udmurdimaal.

Kolmapäeval toimuva ettekandeõhtuga tähistatakse yhtlasi Hõimuklubi tegevuse viiendat aastapäeva.

Oodatud on kõik huvilised. Sissepääs tasuta.

Lisateavet:

SURNA