[text]
Täna on

b_250_250_16777215_00_failid_lemminkainen.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Esmaspäeval, 20. radokuud (20.02.), algusega kl 19.00 Pärnus Endla teatri Kyynis Keskväljak 1 esitab pärimusteater Loomine Kalevala ainetel lavastatud Lemminkäise loo.

 

"Lemminkäinen. Mäng Kalevala teemal" on sygavalt soomeugrilik sissevaade Kalevalasse, mis on seni leidnud sooja vastuvõtu nii vaatajate kui arvustajate poolt. Tegemist on kahtlemata põliselma suursyndmusega teatri vallas. Lavastus annab aimu, milline võiks olla maarahva oma rahvusteater.

Lavastus on Lemminkäise armastuse, sõjakäigu ja hukkumise loo kirglik, võimas ja rõõmus esitus. Lemminkäise – yhtaegu ylbe ja lahke, targa ja kiusliku, ilmetlusväärse ja häbiväärse – lugu  on ajapiiridest yle, mõistetav ja kaasakiskuv ka nyyd ja praegu. Ajatut lugu jälgides rullub vaataja ees lahti ka soome-ugri maailmapilt, siin ja praegu.

 

Jaan Toominga ja Anne Türnpuu kokku seatud lugu jutustatakse helge ja jõulise lauluna Kalevala laulmise laadis. Kalevala lauludega on põimitud saami joige ja setu ning vadja runolaule.

 

Lavastajad: Jaan Tooming, Eva Klemets ja Anne Türnpu. Kunstnik: Liina Tepand. Valguskunstnik: Airi Eras. Mängivad: Kristjan Sarv (NO99), Jaan Tooming (Vanemuine), Eva Klemets (Linnateater), Anne Türnpu ning lavakunstikooli 22. lend: Veiko Tubin, Mari-Liis Lill, Britta Vahur, Ragne Pekarev, Inga Salurand, Laura Peterson, Ursula Ratasepp, Risto Kübar, Markus Luik, Mihkel Kabel, Martin Kõiv.

 

Piletihind: täispilet 125.- / (yli)õpilased, pensionärid 75.-

 

Piletid on myygil "Endla" kassas (E-L 11:00-19:00; tel 44 20 666)

ja teistes Piletimaailma myygikohtades

 

Vaata lisaks:

 

"Lemminkäinen"

 

Pärimusteater Loomine

 

 

Maavalla Koda