t_hoimuklubi.gifKolmapäeval, 08. urbekuud algusega kell 17 on Tallinnas Roosikrantsi tänav 6 (Eesti Keele Instituudi kolmanda korruse saalis) Fenno-Ugria Hõimuklubi õhtu.

Pärimuseuurijad Madis Arukask ja Taisto Kalevi Raudalainen kõnelevad põhjavepslaste elu-olust ja linnavepslusest tänapäeval. Ettekanne tugineb viimase paari aasta rahvaluule välitöödele.

Vepslased kuuluvad läänemeresoomlaste hulka ja nende keelt peetakse selle keelerühma kõige vanapärasesemaks. Ometi avastab eestlane, et saab vepsa keelest ootamatult palju aru.

Kuidas ja kus elavad vepslased, mis kasu on olnud Vepsa rahvusvallast ning millised on vepslaste ja nende keele tulevikuväljavaated, saab näha ja kuulda hõimuklubi järgmisel õhtul, lubavad korraldajad.

Osavõtt on vaba ja kõik huvilised on oodatud!

Vepslased

Maavalla Koda