[text]
Täna on

muinsuskaitse_1.jpg

Kõrgemate riigiametnike valimise komisjon kuulutas muinsuskaitseameti peadirektori konkursi läbikukkunuks ning tõenäoliselt teeb kultuuriministeerium kellelegi suunatud pakkumise, teatab EPL.

Muinsuskaitseameti peadirektori konkursil osales viis inimest, kellest kaks, ameti peadirektori kohusetäitja Riin Alatalu ning ameti peainspektor Ants Kraut jõudsid lõppvooru vestlusele. Komisjon ei valinud kumbagi.

Komisjoni kuulunud kultuuriministeeriumi kantsler Siim Sukles ei kommenteerinud konkursi luhtumist, kuid lubas, et uus peadirektor leitakse urbekuu jooksul. “Kas teeme uue konkursi või kellelegi suunatud pakkumise – see pole veel otsustatud,” lausus kantsler.

“Kindlasti peab uus juht olema muinsuskaitses pädev, kuid me ei otsi kindlasti mitte muinsuspolitseinikku,” lausus Sukles. “Parem, kui uus juht tuleks väljastpoolt muinsuskaitse maja või isegi systeemi,” lisas ta.

Eesti Päevalehe andmeil on yks võimalik kandidaat endine justiitsministeeriumi kantsler Priidu Pärna. “Vaatan õunte pealt,” vastas Pärna kysimusele, kuidas ta võimalikule pakkumisele vastaks. “Olen Varbolast pärit ja suur ajaloohuviline ning Varbola linnusel kaevanud ning ehitanud seal muistseid sõjamasinaid,” ytles ta põhjenduseks, mis võiks anda põhjuse kandideerida.


Eesti Päevaleht