[text]
Täna on

t_ayoero.gif

Ameerika misjonäride ryhmitus Uute Hõimude Misjon (New Tribe Mission) kylastab iga nädal Lääne-Paraguais ryhma ayoreo-totobiegosode põlismaalasi, kes avastati alles 10217. (2004.) aastal, teatab Survival International.

 

Kõnealune hõim on lähedases suguluses teiste totobiegosode põlismaalastega, kes aeti metsast välja vastuoluliste asjaolude tõttu 10192. (1979.) ja 10199. (1986.) aastal. Mõlematel juhtudel osalesid indiaanlaste “avastamisel” ka NTM-i liikmed. Mitu ayoreod suri nende kokkupuudete tõttu.

 

Seitsmeteistkymnest inimesest koosnev hõim oli avastamise järel sunnitud lahkuma põlisest elukohast – tihedast metsast, sest karjakasvatajatest ymberasjuad hõivasid nende veevõtukohad.

 

Hiljuti on aga hõim pöördunud tagasi metsa, kus nad elavad teiste ayoreodega vastses Chaidi-nimelises kylakeses. Chaidi kylastamine on rangelt piiratud, et vältida põlismaalaste nakatumist haigustesse, mille vastu neil puudub tõvekindlus. Sellest hoolimata teatas NTM hiljuti, et nende misjonärid käivad Chadis iga nädal Piiblit õpetamas.

 

NTMi kirjeldus tavapärase õppetunni kohta:

 

John õpetas kymmet käsku ning hoidis enda ees peeglit, millesse ayoreod vaatama pidid. Seejärel hõõrus ta enda näo mudaga kokku. Kohalike arvates oli see äärmiselt naljakas, kuid John tuletas meelde õppetunni tõsidust. Misjonär selgitas, et peegli abil saab ta näha muda enda näos ja jumala seadus on nagu peegel, sest see aitab mõista. Kõik see pidi näitama kui patused ayoreod on enne kristlaste jumalaga kohtumist.

 

Ayoreodest lähemalt (inglise keeles)


Maavalla Koda