t_pyhajooks.gifUrbekuu 19. päeva hommikul toimus Ameerikas kohas nimega Pinson Mounds Pyhapaikade Jooksu avatalitus. 2050-miilise jooksu eesmärgiks on taastada inimeste sidemed looduslike pyhapaikadega ja säilitada põlisrahvaste pyhapaiku kogu Ameerika yhendriikides, kirjutas ajaleht The Jackson Sun.

Pyhapaikade jooksu 2006 talitus algas juba kell 7:15 hommikul. Terve päeva jooksul lauldi, tantsiti ja jutustati lugusid.

Pyhapaikade jooksu yhe korraldaja Roger Thomase sõnul on see jooks yks paljudest yritustest, mida korraldatakse Ameerika yhendriikides, et harida rahvast pyhapaikade hoidmise tähtsuses.

Pyhapaikade jooks algas 20. urbekuud Pinson Moundsis ja jätkub läbi pyhapaikade Mississippis, Alabamas ja Georgias. Siis kulgeb jooksurada läbi Tennessee ning jätkub Kentuckys, Ohios, Indianas, Illinoisis ja lõpeb Wisconsinis

Kõik toetajad ja jooksjad peaksid kohtuma 8. sygiskuud kohas nimega Lake Park Mound Milwaukees. See päev on Indiaani suvepeo Hariduse päev.

Kohtades, kus kunagi olid pyhapaigad, kogutakse neist andmeid, kaasa arvatud teavet nende hävitamise põhjustest.

Et rajada Milwaukees mälestusmärki, koguvad jooksjad mulda pyhakohtadest Mississippis ja mujalgi.

Pyhapaikade jooks on esimene ettevõtmine rahumeelsete meeleavalduste sarjast, mille
korraldab yhinenud Põlisrahvaste Sõltumatu Yhendus (United Indigenous Sovereignty Organization). Seega tahetakse meenutada Ameerika rahvale, et moundiehitajate* järeltulijad peavad au sees oma esivanemate pyhapaiku.

*Moundid: inimeste ehitatud suured pyhad kynkad Põhja-Ameerikas.

Vaata lisaks:

Sacred Run 2006