t_hoimuklubi.gifKolmapäeval, 5. mahlakuud algusega kell 17 peab Kadri Viires Hõimuklubis (Tallinnas, Roosikrantsi tn 6, Eesti Keele Instituudi III korruse saalis) fotodega ilmestatud ettekande “Volgamaa vägi, võim, vaim”, teatab Fenno-Ugria.

Ettekanne tutvustab Eesti Kunstiakadeemia möödunud aasta heinakuus tehtud uurimisreisi keeleliselt erinevate, kuid rahvakultuuriliselt lähedaste mäemaride ja ylemtšuvaššide juurde. Uurimisreisi eesmärgiks oli ainelise elma jäädvustamine ja võrdlemine, aga ka aine kogumine igapäevase elu-olu, tavade ja kaasaegse kõrgkultuuri kohta.

Kunstiakadeemia järjekorras 28. uurimisreis, mis laabus Tšuvaššias tõrgeteta, sattus Marimaal enneolematutele takistustele: kord saadeti uurimisreisil osalejad kohalike võimude poolt Mari El-ist välja, siis jälle lubati sinna tagasi ning kõike seda saatis meedia hoopis suurem tähelepanu, kui eelnevatele uurimisreisidele iganes osaks saanud.

Klubiõhtu toimub samaaegselt Eesti Kunstiakadeemia galeriis kuni 13.
mahlakuuni avatud uurimisreisi tutvustava näitusega.

Sissepääs Hõimuklubisse on vaba, kõik huvilised on oodatud.

Vaata lisaks