[text]
Täna on

t_jumi6is4.gifMaavalla Koda kuulutas välja igakevadise karjalaskepäeva korjanduse, mis toimub 1.-23. mahlakuud (01.04.-23.04.).

Korjandusest laekunud raha ja vara kasutatakse Maavalla Koja korraldus- ja juhtimiskulude katmiseks (sh hiite uurimine ja kaitse, koduleht, teabevahetus, trykised, yritused jm).
 
Kuna koja tegevuse aluseks on vabatahtlik töö ja peamiseks sissetulekuks annetused, oleme tänulikud igasuguse abi eest. Oodatud on ka virkade ja osavate neidude-naiste ja poiste-meeste käe all valminud vööd, paelad, ehted, nõud jm kodumaine, puhas ja maarahvapärane. Saame nende esemetega tunnustada koja parimaid abilisi ja ergutada vabatahtliku töö tegijaid.

Annetada on võimalik Maavalla Koja pangaarvele nr 333805270003 Sampo Pangas, samuti kodade kokkusaamistel ning eelneval kokkuleppel mujal.

Rahvakalendris on 23. mahlakuud karjalaskepäev ehk jyripäev. See on yks nn postipäevi, mis poolitab majandusaasta talve- ja suvepooleks. Karjalaskepäevast algab meie maa rahval kiire suvetööde aeg, mis kestab kasupäevani.

Lähem teave: tel. 56 686 892, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Maavalla Koja juhatus


Maavalla Koda on loodud esivanemate loodushingelise põliskultuuri ja -usundi väärtuste hoidmiseks ning edendamiseks. Koda tegeleb hiite jt looduslike pyhapaikade uurimise, tutvustamise ja parema kaitse korraldamisega. Silma hoitakse peal Eesti Vabariigi põhiseaduse nende sätete täitmisel, mis puutuvad loodushoidu, riigi ja kiriku lahusust ja mõtte- ning usuvabaduse kaitset. Koda seisab vastu kohustusliku usuõpetuse kehtestamise katsetele Eesti koolides ja toetab ilmaliku kodanikuyhiskonna ning oma kultuuriloo tundmise syvendamist.
 
Ajaloolised hiied jt looduslikud pyhapaigad hoiavad esivanemate pärandit ja on meie rahva väekohad. Osaleme praegu Palukyla , Kunda , Panga ja Purtse hiiemäe kaitsmises.

Läinud aasta sygisel korraldas koda koos Eesti Kirjandusmuuseumi ja Tartu Ülikooliga Muhumaa pyhapaikade ylevaatuse. Nähtust ja kuuldust saavad huvilised osa pildialbumi vahendusel. Sel kevadel välitööd Muhumaal jätkuvad.
 
Läinud aasta urbekuus korraldas koda koos Eesti Kirjandusmuuseumi, Muinsuskaitseameti jt. asutustega pyhapaikade konverentsi Konverentsil peetud ettekannete põhjal on koostamisel artiklikogumik.
 
Eelmisel aastal osales koda looduslike pyhapaikade riiklikku programmi ette valmistavas tööryhmas. Koda osaleb pogrammi ette valmistamises ka tänavu.

Sel suvel toimub Tallinna Linnahallis näitus-etendus Kalevite maalt, kus koda osaleb väljapanekuga maausust ja pyhapaikadest.

Munapyhaks ilmub koja uue paberlehe esimene number. Lehe vahendusel hakkavad põlisrahva uudised jõudma ka nende inimesteni, kes internetti ei kasuta.

Läinud aasta lõpus ilmus juba 28. korda koja toimetatud Maavalla sirvikalender. Tutvu maarahva tähtpäevade, ajaarvamise ja sirvikalendriga.

Maavalla Koja teabelist ja veebileht koondavad ja vahendavad maa- ja taarausu, maaelma, põlisrahvaste ja usuvabadusega seotud uudiseid ja artikleid. Koja teabelistiga saab liituda koja veebilehel. Praegu on koostamisel koja uus veebileht.

See on vaid osake koja ettevõtmistest. Yheskoos jõuame rohkem, aita koda!

Saada see kuulutus ka oma sõbrale või tryki välja ja pane teadetetahvlile:

Kuulutus välja trykkimiseks